شناسه خبر: 35758

تولید صنعتی آمریکا ناخوش ماند

تولید در کارخانه‌های ایالات متحده به طور غیرمنتظره‌ای در ماه ژوئن کاهش یافت، اما در سه ماهه دوم با افزایش سرعت تولید وسایل نقلیه موتوری پس از دو کاهش متوالی سه ماهه، دوباره بازگشت.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، فدرال رزرو روز سه شنبه (۱۸ جولای) اعلام کرد که تولید صنعتی ایالات‌متحده بیش از آنچه تحلیلگران انتظار داشتند در ماه گذشته کاهش یافته است که این کاهش شدید تولید در کالاهای بادوام مصرفی مانند محصولات خودرو و فرش بود.

ژوئن دومین کاهش ماهانه متوالی را رقم زد و برخی از ارقام مثبت اوایل سال جاری را معکوس کرد و نشانه‌های بیشتری از کندشدن تولید ارائه کرد زیرا فدرال رزرو برای افزایش مجدد نرخ بهره در هفته آینده آماده می‌شود.

فدرال رزرو اعلام کرد که کاهش ۰.۵ درصدی در تولید صنعتی ناشی از انقباض شدید در شاخص کالاهای مصرفی بادوام مانند لوازم خانگی، مبلمان و فرش بود که ۲.۷ درصد کاهش یافت. کالاهای غیر بادوام مصرفی نیز به دلیل کاهش تولید پوشاک، انرژی و همچنین تولید مواد غذایی و تنباکو ۰.۹ درصد کاهش یافت.

تحلیلگران اظهار کردند که اگر تقاضا تثبیت شود و روند هزینه‌های زیربنایی و زیرساختی ادامه یابد، ممکن است برای فعالیت کارخانه در ماه‌های آینده مثبت باشد.

بانک مرکزی ایالات‌متحده اخیراً افزایش نرخ بهره را متوقف کرد و به سیاستگذاران فرصت بیشتری برای ارزیابی سلامت بزرگ‌ترین اقتصاد جهان داد. علیرغم تحرکات تهاجمی در سال گذشته، تورم اندکی بالاتر از هدف بلندمدت ۲ درصدی فدرال رزرو باقی مانده است، بازار کار انعطاف پذیر است و اقتصاد کلی در وضعیت خوبی قرار دارد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، فدرال رزرو اعلام کرد اگر چه کاهش ماهانه در ماه‌های مه و ژوئن وجود داشت اما تولید صنعتی در سه ماهه دوم سالانه ۰.۷ درصد افزایش یافت.

ارسال نظر