شناسه خبر: 35759

100 شاسی بلند برقی آمریکایی در بازار هند

شرکت خودروسازی آمریکایی فیسکر شاسی بلندهای الکتریکی با نسخه محدود را تا سه ماهه چهارم در هند به فروش می‌رساند.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، استارت آپ آمریکایی فیسکر اعلام کرد که ۱۰۰ خودروی اسپرت برقی با نسخه محدود را برای بازار هند تولید خواهد کرد و انتظار دارد تحویل آن در سه ماهه چهارم امسال آغاز شود.

این شرکت در ماه سپتامبر اعلام کرده بود که فروش شاسی بلندهای الکتریکی اوشن خود را تا جولای ۲۰۲۳ در هند آغاز خواهد کرد و تولید محلی آن چند سال دیگر آغاز خواهد شد، اما اکنون انتظار دارد که بررسی‌های نهایی شاسی‌بلند با نام Fisker Ocean Extreme  را برای هند تا پایان سپتامبر تکمیل کند و قیمت آن با بازار اروپا هماهنگ شود.

قیمت Fisker Ocean Extreme در آلمان ۶۹ هزار و ۹۵۰ یورو (۷۸ هزار و ۵۸۸ دلار) بدون احتساب مالیات است. این معادل حدود ۶.۴۵ میلیون روپیه هند است. قیمت یک شاسی بلندفیسکر اوشن در ایالات متحده از ۳۷ هزار و ۴۹۹ دلار شروع می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، وسایل نقلیه الکتریکی تنها ۱ درصد از ۳ میلیون خودروی فروخته شده در هند را تشکیل می‌دهند و دولت می‌خواهد این سهم را تا سال ۲۰۳۰ به ۳۰ درصد افزایش دهد و برای  دستیابی به آن مشوق‌های متعددی از جمله معافیت‌های مالیاتی برای مصرف‌کنندگان در نظر گرفته است.

بر اساس داده‌های آژانس بین‌المللی انرژی، انتظار می‌رود در هند و در تمام مناطق از جمله چین، ایالات متحده و اروپا، فروش خودروهای برقی ۲ تا ۳ درصد از فروش خودرو در سال ۲۰۲۳ را تشکیل دهد، که سهم نسبتاً اندک و در عین حال رو به رشدی است.

ارسال نظر