شناسه خبر: 35858

کمبود اتوبوس چه تاثیری بر سفرهای ایام اربعین خواهد داشت؟

رییس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری با اشاره به کمبود بلیت اتوبوس و تاثیر آن بر سفرهای اربعین و دیگر سفرهای بین‌شهری، گفت که مسئولان به‌دنبال راه‌هایی ازجمله واردات هستند که اوضاع بهتر از حال حاضر شود.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، احمدرضا عامری در پاسخ به اینکه آیا پیش‌بینی می‌شود در سفرهای اربعین امسال با کمبود اتوبوس مواجه شویم؟ گفت: زمانی که ۱۰۰ درصد ناوگان ما برای این کار در نظر گرفته شده بود هم مشکل کمبود داشتیم؛ زیرا زائران امام حسین بیش از اندازه عاشق رفتن به اربعین هستند و اربعین شرایط خاص و ویژه‌ای دارد. با وجود این امیدواریم شرایطی فراهم شود که اوضاع باثبات‌تر از قبل باشد.

وی درباره تمهیدات لازم برای جبران کمبود اتوبوس اظهار کرد: برای این موضوع، یک سری تمهیدات در نظر گرفته شده مسئولان و به دنبال این هستند تا شرایطی فراهم شود و کمک‌هایی گرفته شود که اوضاع بهتر از حال حاضر شود.

رییس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری در پاسخ به اینکه آیا برای جبران کمبود ناوگان، واردات اتوبوس هم انجام می‌شود؟ گفت: دنبال واردات اتوبوس هم هستیم و پیش‌بینی شده که برای ایام اربعین، ۲۰۰۰ اتوبوس وارد شود و اگر آن امکانات هم فراهم شود، شرایط بهتر خواهد شد.

عامری همچنین درباره اینکه چنین شرایطی بر وضعیت سفرهای سایر مسیرها چه تاثیری می‌گذارد، با بیان اینکه تعداد ناوگان فعلا همین است که در بخش وجود دارد، اظهار کرد: تنها کاری که در شرایط کمبود اتوبوس می‌توان انجام داد این است که ماشین‌ها خاموش نشوند و راننده‌ها جابه‌جا شوند.

به گزارش ایسنا،  رییس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری پیش از این هم درباره کمبود بلیت‌ اتوبوس‌های بین‌شهری به ایسنا گفته بود در حالی‌که دو سال پیش حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس سالانه وجود داشته، اکنون به ۶۵۰۰ دستگاه رسیده و به همین دلیل در همه شهرها سرویس کمتر شده است.

ارسال نظر