شناسه خبر: 36264

قیمت نفت سنگین ایران افزایش یافت

جدیدترین گزارش ماهانه اوپک نشان داد قیمت نفت سنگین ایران پس از دو ماه کاهش، در ژوییه افزایش پیدا کرده است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، جدیدترین گزارش بازار نفت سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) نشان داد که قیمت نفت سنگین ایران در ژوییه، به ۸۱ دلار و ۴۸ سنت در هر بشکه رسید که شش دلار و ۱۵ سنت معادل ۸.۲ درصد نسبت به قیمت ۷۵ دلار و ۳۳ سنت در ژوئن، افزایش داشت. میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون، به ۷۹ دلار و ۸۴ سنت در مقایسه با ۱۰۵ دلار و ۴۹ سنت در مدت مشابه سال ۲۰۲۲ رسیده است.

ارزش سبد نفتی اوپک در ژوییه، به ۸۱ دلار و شش سنت در هر بشکه رسید که پنج دلار و ۸۵ سنت معادل ۷.۸ درصد در مقایسه با ۷۵ دلار و ۱۹ سنت در ژوئن، افزایش داشت.

با این حال، میانگین ارزش سبد نفتی اوپک از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون، به ۷۹ دلار و ۵۶ سنت در هر بشکه رسید که در مقایسه با میانگین ۱۰۵ دلار و ۸۲ سنت در مدت مشابه سال گذشته، ۲۶ دلار و ۲۵ سنت معادل ۲۴.۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

طبق آمار منابع ثانویه اوپک، مجموع تولید نفت اوپک در ژوییه، به ۲۷.۳۱ میلیون بشکه که در روز رسید که بر مبنای ماه به ماه، ۸۳۶ هزار بشکه در روز کاهش داشت. تولید نفت در ایران، عراق و آنگولا افزایش پیدا کرد، در حالی که در عربستان سعودی، لیبی و نیجریه کاهش داشت.

تولید نفت ایران با ۶۸ هزار بشکه در روز افزایش، به ۲.۸۲۸ میلیون بشکه در روز رسید.

 

ارسال نظر