شناسه خبر: 36296

"باشگاه کارآفرینان نوجوان" بستر ورود موفق به بازار کار

دستورالعمل جدید برگزاری باشگاه کارآفرینان نوجوان با رویکرد افزایش اشتغال پذیری و آماده سازی افراد برای ورود موفق به عرصه کسب و کار ابلاغ شد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ایسنا، به منظور تقویت مهارت افزایی و آشنایی دانش‌آموزان با موضوع کار و تولید در مجموعه‌های تولیدی، کارگاهی و اشتغالزایی، راه‌اندازی باشگاه کارآفرینان نوجوان در سطح کشور در دستور کار قرار گرفت.

تاسیس باشگاه کارآفرینان نوجوان ظرفیت خوبی است که اگر در سطح استان‌ها تشکیل و حمایت شود تفکر خلاق در جامعه نهادینه می‌شود. در حال حاضر این باشگاه در استان‌های یزد، ارومیه و گلستان آغاز به کار کرده است.

برقراری زمینه ارتباط از طریق مراکز خدمات مشاوره کارآفرینی با مدیران مدارس و خانواده‌های دانش آموزان، دوره‌های مهارتی دانش آموزان با مشاغل و کسب و کارهای جدید در فضای تولید و صنعت ایجاد می‌شود و دوره‌های مهارتی، فن مذاکره،تحلیل بازار کار و مسایل مربوط به اشتغال دانش آموزان پیش از ورود به محیط‌های دانشگاهی از جمله اقدامات باشگاه‌های کارآفرینان نوجوان خواهد بود.

ایجاد علاقه در میان دانش آموزان و نوجوانان به فضاهای تولید و اشتغال و همچنین ترویج اندیشه کارآفرینی در بین دانش آموزان و مهارت محوری در سنین نوجوانی از جمله اهداف تاسیس باشگاه کارآفرینان نوجوان است.

در همین راستا  دستورالعمل جدید برگزاری باشگاه کارآفرینان نوجوان با رویکرد افزایش اشتغال پذیری و آماده سازی افراد برای ورود موفق به عرصه کسب و کار از سوی دفتر توسعه نهادهای اشتغال و هدایت نیروی کار به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها ابلاغ شد.در این دستورالعمل برگزاری باشگاه توسط بخش خصوصی و در مدارس نیز با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان انجام می‌گیرد.

مهمترین اهداف تشکیل باشگاه کارآفرینان نوجوان، پرورش مهارت‌های نرم کارآفرینی و تقویت نگرش کارآفرینی در نوجوانان، آشناسازی مربیان، معلمان، دبیران و دانشجویان با مباحث کارآفرینی، تغییر روش‌های تدریس متناسب با مبانی کارآفرینی با هدف افزایش توانایی‌های کارآفرینانه نوجوانان و آشنا کردن خانواده‌ها با مباحث کارآفرینی به منظور تربیت نوجوانان در محیط خانواده است.

باشگاه کارآفرینان نوجوان دوره‌ایست با ساختار و محتوای متمایز از دوره‌های رایج در کشور که به دنبال تربیت نسل کارآفرین و نوآور در آینده کشور است. این باشگاه با تلاش دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار، و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور و موسسه کار و تامین اجتماعی تاسیس شده و موسسات و مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی، آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای، پژوهش‌سراهای دانش‌ آموزی، بنیادهای توسعه کارآفرینی و دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی در این طرح همکاری دارند.

به گزارش ایسنا، باشگاه کارآفرینان نوجوان ارائه آموزش مهارت‌های نرم کارآفرینانه جهت ایجاد و تقویت رویکرد و نگرش خـلاقانه و نوآورانه در نوجوانان را دنبال می‌کند.علاقمندان به شرکت در دوره‌های باشگاه و همکاری با باشگاه در قالب مربی می‌توانند جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات به کانون کارآفرینان نوجوان به نشانی https://bashgah-nojavan.com   مراجعه کنند.

"باشگاه کارآفرینان نوجوان" بستر ورود موفق به بازار کار

ارسال نظر