شناسه خبر: 36348

واردات نفت روسیه به پاکستان متوقف شد

پاکستان واردات نفت روسیه را به دلیل مسائل فنی، به حال تعلیق درآورد و همزمان، در حال ایجاد تمهیداتی برای توافق بلندمدت با روسیه برای واردات نفت با تخفیف است.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، پایگاه خبری "پاکستان تودی" با انتشار این خبر نوشت: دولت قبلی و فعلی پاکستان ادعاهای بلند بالایی درباره مزایای واردات نفت روسیه داشتند. با این حال، به گفته منابع آگاه، مزایای واردات نفت روسیه به پاکستان تاکنون محدود بوده و نفت روسیه ظاهرا بازده نفت کوره بالاتری داشته است. سازمان دولتی "کراچی پورت تراست" اعلام کرد؛ روسیه دومین محموله نفت خام خود را چند هفته پس از رسیدن نخستین محموله در طول ماه ژوئن سال ۲۰۲۳، به پاکستان تحویل داده است.

منابع آگاه مدعی شدند: توقف واردات نفت روسیه، موقتی است اما اگر تخفیف ویژه‌ای داده شود، پاکستان ممکن است ازسرگیری واردات نفت پاکستان را بررسی کند.

دکتر مصدق مالک، وزیر نفت پاکستان در یک کنفرانس مطبوعاتی در ۹ اوت سال ۲۰۲۳ گفته بود هنوز تاثیر واردات نفت روسیه مشخص نیست و انتظار می‌رود در آینده نزدیک، معلوم شود.

کشورهای عربستان سعودی، کویت و امارات متحده عربی علاوه بر نفت خام، فرآورده‌های نفتی به پاکستان عرضه می‌کنند و این کشور برای نخستین بار، در ژوئن سال ۲۰۲۳، یک محموله نفت از روسیه وارد کرد.

ارسال نظر