شناسه خبر: 36563

برقراری دو لینک مستقیم ارتباطی ایران و عراق در ایام اربعین

رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در مجمع عمومی عادی صاحبان سهام شرکت ۱۴۰۲ گفت: برای اولین بار دو لینک مستقیم با کشور عراق ایجاد کرده ایم که کیفیت ارتباطات را افزایش می دهد.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، جلسه مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت ارتباطات زیرساخت ۱۴۰۲ با حضور اعضای مجمع، نمایندگان سهامداران و همچنین  محمد جعفرپور - معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونین مدیر عامل و جمعی از مدیران شرکت به ریاست انصاری - رییس مجمع عمومی صاحبان سهام، در محل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

دراین نشست جعفر پور درباره ارتباطات اربعین امسال به رایزنی با طرف عراقی اشاره کرد و گفت: برای اولین بار دو لینک مستقیم با کشور عراق ایجاد کرده‌ایم که کیفیت ارتباطات را افزایش می‌دهد؛ به طوری که برقراری ارتباط میان دو کشور، ۱۹ میلی ثانیه طول می‌کشد.

وی درباره ایجاد درآمد به صاحبان سهام شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: با توسعه شبکه IP و شبکه انتقال، به دنبال ایجاد سرویس‌های جدید هستیم.

جعفرپور از انعطاف پذیری بیشتر در حوزه ارتباطات بین الملل سخن گفت و افزود: در این زمینه درحال برنامه‌ریزی سرویس‌های بین الملل و جذب ترافیک و محتوا هستیم. همچنین ایجاد کریدور ترکمنستان و کریدور جنوب به شمال در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در پروژه اجرای کابل فیبر نوری کشورهای حاشیه خلیج فارس به دنبال جذب ترافیک چین و هند هستیم، ادامه داد: پروژه‌های ترانزیت بین المللی علاوه بر افزایش قابل توجه درآمد، امنیت و پایداری را برای کشور ایجاد خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در بخش دیگری از سخنان خود، به موضوع نگهداری شبکه ارتباطی و تامین تجهیزات در شرکت اشاره کرد و گفت: برای نگهداری و پایداری شبکه در مقابله با تهدیدهای احتمالی مشکلاتی داشتیم که خوشبختانه با تامین به موقع و به‌روزرسانی تجهیزات و با کار جهادی و شبانه روزی همکاران این دغدغه‌ها برطرف شده است.

معاون وزیر ارتباطات در خصوص کیفیت شبکه پاور زیرساخت و عمرکوتاه باتری‌های مورد استفاده در این زمینه افزود: خوشبختانه تمامی باتری‌های ۴ مرکز اصلی شرکت ارتباطات زیرساخت تعویض شده است.

جعفرپور بازسازی دیزل‌های شرکت ارتباطات زیرساخت را ضروری شمرد و گفت: با کار شبانه روزی همکاران، طی دو هفته مسیرهای پشتیبان برق در بومهن ایجاد شدکه کاری چهارماهه بود.

در ادامه علی انصاری به تلاش‌های شرکت در توسعه و تامین زیرساخت‌های ارتباطی اشاره کرد و گفت: لازم است گزارش‌های شرکت ارتباطات زیرساخت به صورت کمی ارائه شود.

وی توسعه ارتباطات بین المللی جنوب به شمال و کشورهای همسایه چون عراق و افغانستان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: سرمایه گذاری‌های مشترک بین المللی می‌تواند مدل درآمدی شرکت ارتباطات زیرساخت را تغییر دهد.

در این نشست کلیاتی چون بررسی صورت مالی سال ۱۴۰۱، گزارش دارایی‌های شرکت، درآمد و هزینه‌های شرکت در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، منابع و مصارف شرکت، مطالبات و بدهی های شرکت، اعتبارات ابلاغی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وضعیت منابع و ظرفیت‌های مالی بودجه سال ۱۴۰۱ برای اجرای پروژه‌ها، شاخص‌های کیفی برنامه توسعه پنج ساله شرکت، عملکرد ریالی برنامه ها درسال مورد گزارش، میزان اعتبارات، گزارش تکالیف قانونی مقرر در اسناد بالادستی و توسعه کمی و کیفی و پشتیبانی شبکه، مطرح شد.

 

ارسال نظر