شناسه خبر: 36738

ترمز قیمت نفت کشیده شد

قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه تحت تاثیر نگرانی نسبت به احتمال افزایش بیشتر نرخهای بهره در آمریکا که ممکن است تقاضا برای سوخت را متاثر کند و همچنین نزدیک شدن یک طوفان گرمسیری به منطقه گلف کاست آمریکا، تغییر چندانی نداشت.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ثابت بود و در ۸۴ دلار و۴۲ سنت در هر بشکه ایستاد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با دو سنت کاهش، به ۸۰ دلار و هشت سنت در هر بشکه رسید.

سرمایه گذاران منتظر انتشار اطلاعات اقتصادی مهم آمریکا در اواخر هفته جاری به منظور کمک به ارزیابی روند نرخ بهره در سال میلادی جاری و آینده، هستند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز جمعه گفت که بانک مرکزی آمریکا ممکن است لازم باشد برای مهار تورم، نرخ بهره را به میزان بیشتری افزایش دهد.

ابزار «دیده‌بان فدرال» رفینیتیو نشان داد که بازارها احتمال ۸۰ درصدی می‌دهند که بانک مرکزی در ماه آینده در نرخهای بهره تغییری ندهد، اما احتمال افزایش نرخ بهره در نوامبر در حال حاضر حدود ۵۶ درصد است.

لئون لی، تحلیلگر شرکت »سی ام سی مارکتس» در این باره گفت: ممکن است در مقطع فعلی، حفظ روند صعودی قوی ژوئیه، برای قیمت نفت دشوار باشد. اقتصادهای آمریکا و اروپا در سه ماهه چهارم، با فشار نزولی روبرو خواهند شد مگر این که افزایش نرخ بهره به اوج خود برسد. بنابراین، ممکن است نگرانی نسبت به وضعیت تقاضا وجود داشته باشد که قیمت نفت را تحت فشار کاهشی قرار می‌دهد و اقتصاد چین هنوز بهبود قابل توجهی را مشاهده نکرده است.

قیمت نفت ممکن است در این مقطع نوسانی بماند و افزایش بیشتر در آینده، ممکن است مستلزم بهبود آمار اقتصادی چین باشد.

روند احیای اقتصادی چین در پی وخامت رکود بخش املاک، هزینه ضعیف مصرف کننده و افت رشد اعتبار، ضعیف شده و پکن را واداشته است نرخ سیاست کلیدی خود را برای تقویت فعالیت اقتصادی، کاهش دهد.

تحلیلگران بانک ملی استرالیا در یادداشتی نوشتند: هر چند قیمت نفت از آغاز سه ماهه سوم سال میلادی جاری تحت تاثیر کاهش تولید اوپک پلاس، رشد کرده و نفت برنت حدود ۱۲ درصد و وست تگزاس اینترمدیت، ۱۳ درصد افزایش داشته اند اما دورنمای اقتصاد چین، همچنان مایه نگرانی مانده است.

بر اساس گزارش رویترز، در این بین، طوفان گرمسیری ایدالیا روز دوشنبه سواحل غربی کوبا را درهم نوردید و همچنان که به سوی فلوریدا پیش می‌رود، به یک توفند تبدیل شده است. این طوفان احتمالا باعث قطعی برق شده و روی تولید نفت خام در بخش شرقی منطقه گلف کاست تاثیر می‌گذارد.

 

ارسال نظر