شناسه خبر: 36750

در بیمه محصولات کشاورزی در منطقه اول هستیم/حمایت صندوق بیمه از وحوش در حال انقراض

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با بیان اینکه در بیمه کشاورزی در منطقه اول هستیم، گفت: صندوق بیمه کشاورزی با همکاری سازمان محیط زیست از وحوش در حال انقراض حمایت می کند.

به گزارش اقتصادنگار به نقل از ایسنا، علیرضا آل امین در رویداد معرفی طرح ها و خدمات نوین بیمه کشاورزی که به مناسبت گرامیداشت هفته دولت برگزار شد  با بیان اینکه قوی‌ترین بیمه بخش کشاورزی را به ترتیب ایالات متحده آمریکا و چین دارد، گفت:ما نیز در حوزه بیمه کشاورزی در منطقه اول هستیم و پیشنهاد نیز داده‌ایم که در این بخش هاب منطقه شویم و به کشورهای دیگر نیز کمک کنیم. آذربایجان و ارمنستان و برخی دیگر از کشورهای  همسایه نیز درخواست همکاری با ما در بیمه کشاورزی را داشتند.

وی با تاکید بر اینکه بیمه کشاورزی از اهمیت بسیاری برخوردار است، گفت: در دولت سیزدهم  توجه‌ ویژه ای به این بیمه شد و وزارت کشور نیز در این بخش مشارکت داشت. در دو سال گذشته به اندازه  ۸ سال دولت قبلی غرامت به کشاورزان پرداخت شده است. همچنین در وزارت جهادکشاورزی تنها بخشی هستیم که حمایت‌های مستقیم رئیس جمهوری و معاون اول را به همراه داریم.

قائم مقام مدیرعامل صندوق  بیمه کشاورزی به بیمه‌های مرتبط به بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: یکی از این بیمه‌ها حمایت از وحوش است. برای اولین بار در تاریخ انقلاب در راستای حمایت از وحوش در حال انقراض، صندوق بیمه با همکاری محیط زیست اقداماتی انجام داده است. یعنی اعلام کردیم که اگر وحوش به مزارع حمله کردند به آنها آسیب نرسانید بلکه بیمه خسارت آن را پرداخت می کند.

وی افزود: دولت سیزدهم به بیمه اعلام کرده است که هیچ دغدغه مالی برای پرداخت غرامت نداشته باشید و همه محصولات را بیمه کنید زیرا دولت حامی کشاورزان است.

آل امین در ادامه گفت: موضوع دیگر ورود ما به بیمه درآمد است. یعنی اگر دولت به مرغداران اعلام کرد که در حوزه تنظیم بازار به مشکل خورده و آنها باید محصولاتشان را با قیمت‌های پایین تر در بازار عرضه کنند، با این بیمه ضرر و زیان توسط بیمه پرداخت خواهد شد.

وی همچنین از ورود صندوق بیمه به بیمه انفرادی در بخش کشاورزی نیز اشاره کرد.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با اشاره به اینکه بیمه کشاورزی در سه بخش  دولتی، خصوصی و تشکل‌ها و اتحادیه ورود کرده است، گفت:در حوزه بیمه کشاورزی بسیاری از وظایف به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی در پایان گفت: در بیمه جهش دیم زارها کمترین حق بیمه دریافت و بیشترین غرامت پرداخت می شود.

 

ارسال نظر