کدخبر: ۱۰۰۱۶

وزیر خارجه آمریکا بار دیگر ژست بشردوستانه در قبال کمک به ایران گرفت.


به گزارش اقتصاد نگار؛ مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با سی ان ان در پاسخ به این سوالی درباره پیشنهاد کمک به ایران برای مقابله با ویروس کرونا مدعی شد: ایران و کره شمالی کشورهایی هستند که ما عمیقا با آنها دچار اختلاف هستیم. ما با جدیت تلاش می‌کنیم تا شرایط بهتری را برای مردمانشان ایجاد کنیم.

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: بخشی از آن این است که اطمینان حاصل کنیم که "در صورت امکان" بتوانیم کمک‌های مورد نیاز ارائه دهیم. بنابراین ما هم به کره شمالی و هم ایران، پیشنهاد کمک مورد نیاز داده‌ایم و پیشنهاد کرده‌ایم تجهیزات را از طریق نهادهای سازمان ملل یا از طریق کشورهای دیگر، به این کشورها ارسال کنیم.

پامپئو افزود: ما این کار را خواهیم کرد، این کار درستی است که باید در زمان بحران انجام دهیم.

ژست به اصطلاح بشر دوستان وزیر خارجه آمریکا در حالی است که این کشور با اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران مانع دسترسی کشورمان به منابعش برای تامین نیازهای پزشکی و بهداشتی با هدف مقابله با ویروس کرونا شده است.

پیش از این نیز سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در توئیتی با تاکید براینکه نیازی به پزشک آمریکایی نداریم، گفت: بهترین، کارآمدترین و شجاع ترین کادر درمانی جهان را داریم.

موسوی بامداد جمعه در این توئیت افزود: بهترین، کارآمدترین و شجاع ترین کادر درمانی جهان را داریم و نیازی به پزشک آمریکایی نداریم.

وی ادامه داد: بجای دلسوزی ریاکارانه و فخرفروشی مشمئز کننده تروریسم اقتصادی و درمانی را متوقف کنید تا دارو و تجهیزات پزشکی به کادر درمانی و مردم ایران برسد. ضمنا، مردم آمریکا را هم دریابید!

انتهای پیام/

 

ارسال نظر