کدخبر: ۱۰۲۱۳

یک کارشناس سیاسی عنوان کرد: مردم به دنبال خلق یک مجلس خلاق و نوآور هستند؛ مجلسی که نمایندگان آن ها ساده زیست باشند و افتخار کنند نوکر مردم هستند. مجلس باید مبارزه با فساد سازمان یافته در نظام را پیگیری کند.

 محمد کاظم انبارلویی در گفت و گو با اقتصاد نگار مطرح کرد؛  مردم انتظار دارند نمایندگان مجلس ساده زیست و نوکری مردم را افتخار خود بدانند.

 

محمد کاظم انبارلویی در آغاز در تشریح مهمترین ویژگی های مجلس گفت: مهمترین مجلس کارآمد و پیشرو این است که به حذف مسائل و مشکلات کشور فکر کند. مجلسی کاری است که مبارزه با فساد را وجه همت خودش قرار دهد و به همین جهت مجلس باید شفاف باشد.

وی با بیان اینکه مردم انتظار دارند مجلس مشکلات و مسائل اساسی شان به ویژه مطالبات معیشتی آن ها را حل کند، عنوان کرد: مردم به دنبال خلق یک مجلس خلاق و نوآور هستند؛ مجلسی که نمایندگان آن ها ساده زیست باشند و افتخار کنند نوکر مردم هستند. مجلس باید مبارزه با فساد سازمان یافته در نظام را پیگیری کند.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: مردم انتظار دارند مجلس به دنبال اجرای عدالت و پیشرفت کشور باشد و برای عملیاتی کردن آن، برنامه داشته باشند. تمام این موارد در ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی وجود دارد و اگر به سمت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم، قطعا به بسیاری از اهدافی که به آن دست یافتیم، می رسیم.

وی اضافه کرد: مجلسی که اشتغال مردم را وجه همت خودش قرار دهد مورد توجه مردم قرار می گیرد زیرا یکی از دغدغه های اساسی مردم موضوع بیکاری و مسئله اشتغال است. با ظرفیت های عظیمی که در کشور وجود دارد و پتانسیل هایی که در دولت وجود دارد، به راحتی می توانیم 300 میلیون نفر را در ایران غذا دهیم و اصلا مشکل کمبود غذا و بیکاری نداشته باشیم.

انبارلویی درباره امکان پذیر بودن انجام اصلاحات اساسی در کشور توسط مجلس اظهار کرد: در میان نامزدها و کاندیداهای مجلس برنامه هایی دیده می شود که می تواند مشکلات کشور را رفع کند و امیدوار هستم مردم به نامزدهای کارآمد رای دهند تا مشکلات شان در مجلس آینده حل شود.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای یک حکومت مردمی است، عنوان کرد: مردم در کشور حکومت می کنند و نهادهای حکومتی را شکل می دهند و هیچ چیزی با رای مردم در کشور امکان ندارد شکل بگیرد و مجلس اساسی ترین پایه دموکراسی در کشور است.


انتهای پیام/

ارسال نظر