کدخبر: ۱۰۷۱۲

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۶۵۷ دلار و ۶۷ سنت رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، در حالی که به دنبال کاهش تلفات ابتلا به ویروس کرونا ارزش دلار و شاخص های بازارهای بورس شاهد افزایش بوده قیمت طلا امروز شاهد کاهش بود و از بالاترین رقم 4 هفته اخیر فاصله گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد کاهش به 1657 دلار و 67 سنت رسید. اوایل امروز قیمت فلز زرد به بالاترین رقم 4 هفته گذشته رسیده بود. قیمت طلا روز دوشنبه 2.8 درصد رشد داشت.

قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با 1.7 درصد رشد به 1723 دلار رسید.

ارزش دلار آمریکا امروز در نزدیکی بالاترین رقم 2 هفته اخیر که در جلسه قبل به ثبت رسیده بود باقی ماند. پس از رشد شاخص ها در جلسه گذشته به دلیل کاهش موارد مرگ ناشی از کرونا به نظر می رسد که بازارهای آسیایی امروز نیز روندی افزایشی را در پیش گرفته اند.

بانک های مرکزی جهان در حال روی آوردن به سیاست های تسهیل کمی یا خرید قابل توجه اوراق قرضه و دیگر دارایی ها هستند تا نقدینگی بیشتری را به اقتصادهای ملی تزریق کنند.

تعطیلی تقریبا کامل کسب و کارهای آمریکا با هدف جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا ممکن است موجب شود تا آمارهای اقتصادی آمریکا در طی ماه های آینده نتواند تصویری روشن از شدن رکود حاکم بر اقتصاد این کشور ارائه دهد.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن روز دوشنبه وعده داد تا بسته محرک اقتصادی بی سابقه ای را معادل 20 درصد تولید اقتصادی این کشور به اجرا بگذارد. و تمام گام های لازم را برای جلوگیری از تشدید تبعات ویروس کرونا به کار گیرد.

آنجلا مرکز صدر اعظم آلمان هم گفته ویروس کرونا بزرگترین چالش تاریخ اتحادیه اروپاست و دولت های عضو باید اتحاد بیشتری داشته باشند تا اتحادیه بتواند از این بحران به سلامت عبور کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر