کدخبر: ۱۰۷۳۰

یک فعال اقتصادی با تاکید بر این که وضعیت تولید در کشور بلاتکلیف است، گفت: با شعار نمی توان باعث ایجاد تولید در کشور شد.

محمود نجفی، در گفتگو با اقتصاد نگار، با اعتقاد بر اینکه وضعیت تولید در کشور در چند سال اخیر نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر هم شده است،گفت: وضعیت تولید در کشور بلاتکلیف است در حالی که باید با برنامه‌ریزی تکلیف آن را مشخص کرد و قطعاً با شعار دادن نمی‌توان به تولید دست پیدا کرد.

این تولید کننده و کارآفرین با بیان اینکه همه عوامل موثر در تولید باید در خدمت آن باشند در صورتی که در حال حاضر شرایط اینگونه نیست ، اظهار کرد : در این زمینه بانک ها به صورت مستقل برای خود عمل می‌کنند دارایی و بیمه نیز هیچکدام در خدمت تولید نیستند.

نجفی با انتقاد از افزایش قیمت مواد اولیه کالاهای تولیدی تصریح کرد : در سه ماه گذشته قیمت مواد اولیه در صنعتی که ما در آن مشغول به کار هستیم، دوبرابر شده است و قطعاً با این شرایط تولید نمی تواند ادامه پیدا کند.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ تولیدکننده ای نمی‌تواند کالایی را به قیمتی که فروخته بار دیگر تولید کند، چرا که قیمت های مواد اولیه هر روز افزایش پیدا می کند ،تصریح کرد : اگر ما می‌خواهیم در عرصه تولید روی پای خود بایستیم باید شرایط مطلوب و پایداری این موضوع را نیز ایجاد کنیم نه اینکه هر روز شاهد نوسانات قیمت ارز و مواد اولیه باشیم به نحوی که تولیدکننده حتی نتواند برای فردای خود نیز برنامه‌ریزی کند .

نجفی با بیان اینکه در زمینه رونق تولید در کشور نمی توان امیدی به دولت داشت، افزود: به نظرم باید اعضای بخش خصوصی، اتاق های بازرگانی و خانه صنعت ، با همکاری یکدیگر ، برنامه ی مدونی را در این زمینه تدوین کرده و ضمن رسانه‌ای کردن این برنامه ، آن را به دولت جهت اجرایی کردن ارائه کنند.

این فعال اقتصادی در بخش پایانی صحبتهای خود بار دیگر تاکید کرد:متاسفانه سال به سال میزان گرفتاری های تولیدکنندگان افزایش پیدا کرده و یکی از دلایل مهم آن بلاتکلیف بودن موضوع تولید در کشور است.

 

ارسال نظر