کدخبر: ۱۰۸۱۹

پس از آنکه فدرال رزرو آمریکا یک بسته محرک اقتصادی بزرگ را برای مقابله با تبعات اقتصادی کرونا اعلام کرد قیمت طلا شاهد افزایش بود و در مقطعی به بالاترین رقم یک ماه گذشته رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، پس از آنکه فدرال رزرو آمریکا یک بسته محرک اقتصادی بزرگ را برای مقابله با تبعات اقتصادی کرونا اعلام کرد قیمت طلا شاهد افزایش بود و در مقطعی به بالاترین رقم یک ماه گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با 0.35 درصد افزایش به 1689 دلار و 70 سنت رسید. در اواسط معاملات دیروز قیمت فلز زرد به بالاترین رقم از 9 مارس یعنی 1690 دلار و 3 سنت رسیده بود. در این هفته قیمت طلا حدود 4.2 درصد رشد داشته است. قیمت طلا در بازار آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با 4.07 درصد رشد به 1752 دلار و 80 سنت رسید.

تای وونگ تحلیلگر بازار طلا در موسسه بی ام او گفت: «فدرال رزرو یک بسته محرک اقتصادی دیگر را برای حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط و همچنین شهرداری ها اعلام کرده است.» بازار طلا احتمالا از تزریق بی سابقه نقدینگی به اقتصاد منتفع خواهد شد.

فدرال رزرو یک بسته کمک 2.3 تریلیون دلاری را برای کمک به دولت های محلی و بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط اعلام کرده تا اقتصاد آمریکا را از تبعات مخرب ویروس کرونا در امان نگاه دارد.

جرومی پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا گفت این بانک به استفاده از تمام ابزارهای خود تا زمانی که روند ترمیم اقتصاد آمریکا آغاز شود ادامه خواهد داد.

آمارهای جدید نشان می دهد تعداد شهروندان آمریکایی متقاضی دریافت مقرری بیکاری در 3 هفته گذشته از مرز 15 میلیون نفر عبور کرده و آمار هفتگی متقاضیان نیز برای دومین هفته متوالی از 6 میلیون نفر فراتر رفته است. حدود یک و نیم میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و تعداد کشته ها نیز از 90 هزار نفر فراتر رفته است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر