کدخبر: ۱۱۰۰۴

اوپک اعلام کرد تولید نفت ایران در ماه مارس ۲۰۲۰ با ۵۲ هزار بشکه کاهش نسبت به ماه قبل به ۲ میلیون و ۱۸ هزار بشکه در روز رسیده است.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، اوپک روز پنجشنبه در جدیدترین گزارش ماهانه خود پیش بینی کرد که تقاضای جهانی برای نفت در سال 2020 به دلیل «شوک تاریخی» ناشی از ویروس کرونا با 6.9 میلیون بشکه معادل 6.9 درصد کاهش مواجه شود.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در عین حال در این گزارش گفته که کاهش تقاضا احتمالا پایدار نخواهد ماند. اوپک در گزارش قبلی خود پیش بینی کرده بود که امسال تقاضای جهانی برای نفت حدود 60 هزار بشکه افزایش یابد.

بر اساس گزارش اوپک، تولید نفت ایران در ماه مارس 2020 با 52 هزار بشکه کاهش نسبت به ماه قبل به 2 میلیون و 18 هزار بشکه در روز رسیده است. این در حالی است که مجموع تولید نفت کشورهای عضو اوپک در ماه مارس با 821 هزار بشکه افزایش به 28 میلیون و 612 هزار بشکه در روز رسیده است.

در گزارش اوپک تصریح شده: «بازار نفت در حال حاضر یک شوک تاریخی را تجربه می کند که ناگهانی، شدید و دارای ابعادی جهانی است.» اوپک همچنین احتمال تجدیدنظر مجدد در برآورد خود از میزان کاهش تقاضا برای نفت در گزارش های بعدی را دور از انتظار ندانسته است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر