شناسه خبر: 11410

یک عرضه اولیه در راه است

چهارشنبه هفته جاری ۳۴ میلیون سهم «غگیلا» در بازار دوم معاملات فرابورس با حداکثر سهمیه ۵۰ سهمی هر کد حقیقی و حقوقی و در محدوده قیمتی ۱۲۰۰۰ تا ۱۲۵۰۷ ریال عرضه اولیه می‌شود.

به گزارش اقتصاد نگار، محمدعلی کارگر مطلق - رئیس هیات‌مدیره مجموعه صنایع شیر ایران - در هفتادوچهارمین نشست خبری یک دیدار یک عرضه که به صورت آنلاین در آستانه عرضه اولیه ۲۰ درصد از سهام شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان برگزار شد، اظهار کرد: در فروردین‌ماه امسال هم صنایع شیر ایران در حوزه فروش داخلی بیشترین میزان فروش را نسبت به سال‌های گذشته داشته است. شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان هشتمین شرکت از مجموعه صنایع شیر ایران است که وارد بازار سرمایه می‌شود. غگیلا به عنوان بزرگ‌ترین واحد تولیدکننده محصولات لنبی در استان گیلان، بالغ بر ۸۰ درصد شیر این استان را جذب می‌کند.

همچنین حسن بیتا - عضو هیات مدیره شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان- در این نشست، با ارائه چکیده‌ای از صورت‌های مالی آن در سال ۹۸ گفت: نسبت جاری این شرکت ۱.۹۴ است و جریان وجوه نقد آن که روی رقم ۸۸ میلیار ریال می‌ایستد که نشان از کارنامه مثبت آن در عرصه مالی دارد. از آنجا که احتمال می‌رود در آینده با افزایش قیمت شیر خام روبه‌رو شویم، تلاش کردیم با غنی کردن انبارها و ذخیره‌سازی بهینه تا حد زیادی از صدمات این افزایش قیمت بکاهیم. سرمایه در حال گردش این شرکت، ۲۵۴ میلیارد ریال مثبت است و وضعیت بدهی آن به سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی، بدون کسری ذخیره برای سال آینده است.

بر اساس این گزارش، چهارشنبه  هفته جاری، ۱۰ اردیبهشت، ۳۴ میلیون سهم «غگیلا» در بازار دوم معاملات فرابورس با حداکثر سهمیه ۵۰ سهمی هر کد حقیقی و حقوقی و در محدوده قیمتی ۱۲۰۰۰ تا ۱۲۵۰۷ ریال عرضه اولیه می‌شود. طی سال جاری سهام دو شرکت سرمایه گذاری صبا تامین و شستا در ۲۰ و ۲۷ فروردین عرضه اولیه شده و شیر پاستوریزه پگاه گیلان سومین شرکت تازه وارد سال بشمار می رود.

انتهای پیام

 

ارسال نظر