کدخبر: ۱۱۴۹۴

شرکت کونوکو فیلیپس، بزرگترین تولید کننده مستقل نفت و گاز جهان، اعلام کرد تولید خود را ۳۵ درصد تا ماه ژوئن پایین می آورد.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، شرکت کونوکو فیلیپس اعلام کرد طی هفته‌های آینده تولید خود را به شدت پایین می آورد. هدف این شرکت کاهش 35 درصدی تولید نفت تا ماه ژوئن است. این تصمیم پس از آن گرفته شده که کاهش قیمت نفت 1.7 میلیارد دلار به این شرکت در سه ماهه اول سال جاری میلادی آسیب رسانده است.

 بزرگترین تولید کننده مستقل نفت و گاز جهان کاهش تولید خود را با 40 هزار بشکه در روز در ماه مه تسریع می کند و تولید در آمریکای شمالی را تا ماه ژوئن  460 هزار بشکه در روز پایین می آورد.

رایان لنس، مدیرعامل این شرکت در گفتگو با تحلیلگران با اشاره به سقوط قیمت نفت گفت:« تا جایی که می توانستیم تولید خود را محدود کرده ایم. کاهش تولید نفت باید عرضه آن را آنقدر پایین بیاورد که با مقدار نفت مورد نیاز پالایشگاه ها برابری کند».

 این شرکت در ماه ژوئن 100 هزار بشکه در روز تولید نفت و گاز خود را در آلاسکا پایین می آورد. کونوکو فیلیپس یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت این ایالت است که  217 هزار بشکه در روز در 2019 تولید داشت.

با ضربه خوردن تقاضای نفت به خاطر همه گیری ویروس کرونا طی جنگ قیمت عربستان و روسیه، قیمت نفت خام طی شش هفته گذشته سقوط کرده است. عرضه بیش از حد نفت به بازار باعث شده تولید کنندگان آمریکا هزینه بالاتری پرداخت کرده و تولید خود را به شدت کاهش دهند.

 شرکت کونوکو فیلیپس اعلام کرد در سه ماهه اول سال جاری میلادی 1.74 میلیارد دلار ضرر کرده که برابر 1.60 دلار در هر سهم است. این شرکت در سال گذشته 1.83 میلیارد دلار برابر با 1.63 دلار در هر سهم سود دهی داشت.

 سهام کونوکو فیلیپس به 42.10 دلار رسیده و 36 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر