کدخبر: ۱۱۵۰۸

تازه‌ترین آمارها و گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که مجموع فروش خودروهای برقی در کشورهای اروپایی از میزان فروش این محصولات در بازار چین سبقت گرفته است.

به گزارش اقتصاد نگار، تازه ترین آمارها و گزارش های منتشر شده از سوی اتوماتیو نیوز نشان می دهد که مجموع فروش خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست در کشور های اروپایی نظیر آلمان، انگلستان ، فرانسه و اسپانیا در سه ماهه نخست سال جاری میلادی، ۷۹ هزار و ۳۰۰ دستگاه بوده که از میزان فروش خودروهای برقی در بازار چین که ۷۷ هزار و ۲۵۶ دستگاه ثبت و گزارش شده، سبقت گرفته است.

به نظر می‌رسد که اروپا جایگاه نخست را از بازار چین که در سال‌های اخیر نخستین و بزرگترین بازار فروش خودرو های برقی پاک و دوستدار محیط زیست در جهان به شمار می رفت، ربوده و به خود اختصاص داده است.

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در بازار خودرو بر این باورند این ارقام به علت شیوع گسترده ویروس کرونا و قرنطینه زودهنگام شهروندان چینی به وجود آمده است. به عبارت دیگر زمانی که شهروندان و مشتریان چینی قادر به خرید خودروهای برقی و جدید نبوده‌اند، مشتریان در کشورهای اروپایی که هنوز وارد قرنطینه ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا نشده بودند، به خرید این محصولات اقدام کرده و ادامه داده‌اند.

به عقیده این کارشناسان، با توجه به قرنطینه کشور های اروپایی و اعمال محدودیتهای جدی و سخت گیرانه از سوی بسیاری از دولت های این قاره سبز که تقریبا در اواخر سه ماهه نخست در ماه مارس ۲۰۲۰ میلادی آغاز شد، پیش بینی می شود که این روند در ماه های آینده معکوس شده و چین یک بار دیگر بتواند جایگاه نخست بزرگترین بازار فروش خودرو های برقی در جهان را به خود اختصاص دهد.

انتهای پیام

 

ارسال نظر