کدخبر: ۱۱۶۲۲

در حالی که برخی از ایالت های آمریکا و کشورهای اروپایی و آسیایی شروع به بازگشایی تدریجی فعالیت های اقتصادی کرده اند و این موضوع امیدواری به افزایش مصرف سوخت را بیشتر کرده است، قیمت نفت روز سه شنبه افزایش یافت.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، در حالی که برخی از ایالت های آمریکا و کشورهای اروپایی و آسیایی شروع به بازگشایی تدریجی فعالیت های اقتصادی کرده اند و این موضوع امیدواری به افزایش مصرف سوخت را بیشتر کرده است، قیمت نفت روز سه شنبه افزایش یافته و روند افزایشی جلسه قبل را تداوم بخشید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا که امروز با رقم 22 دلار و 6 سنت یعنی بالاترین رقم 3 هفته گذشته رسیده بود، با یک دلار و 55 سنت معادل 7.6 درصد رشد به 21 دلار و 94 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا از روز 29 آوریل تاکنون یعنی طی 5 روز متوالی روند صعودی داشته است.

قیمت نفت برنت دریای شمال نیز امروز با یک دلار و 12 سنت معادل 4.1 درصد افزایش به 28 دلار و 32 سنت رسید. قیمت نفت برنت امروز برای ششمین روز متوالی شاهد رشد بوده است. قیمت هر دو شاخص نفتی روز دوشنبه حدود 3 درصد رشد داشت.

در حالی که برخی ایالت های آمریکا و چندین کشور جهان از جمله ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هند و تایلند شروع به بازگشایی فعالیت های اقتصادی و از سرگیری عملیات عمرانی کرده اند چشم انداز تقاضا برای مصرف سوخت بهبود قابل توجهی داشته است.

دانیل هاینس، تحلیلگر بازار نفت در گروه بانکی ای ان زد گفت: «با توجه به... شدت کاهش تقاضا، بازارها احتمالا خیلی سریع به هرگونه خبر خوب در مورد بازگشایی اقتصادی واکنش نشان می دهند.»

تحلیلگران می گویند تقاضای جهانی برای نفت احتمالا در ماه آوریل تا 30 درصد کاهش یافته و ترمیم آن کند خواهد بود، به خصوص اینکه انتظار می رود فعالیت شرکت های هوانوردی همچنان تا ماه ها تعطیل باقی بماند.

شرکت هوانوردی کانتاس استرالیا اعلام کرده که سال ها طول می کشد تا تقاضا برای حمل و نقل بین المللی مسافر به وضعیت عادی خود بازگردد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر