کدخبر: ۱۱۷۱۶

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴۷ سنت معادل ۱.۵ درصد رشد به ۲۹ دلار و ۳۳ سنت رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، در حالی که کشورهای بیشتری در حال کاهش محدودیت های اجتماعی هستند و این امیدواری ایجاد شده که تقاضا برای مصرف سوخت پس از سپری شدن دوره اوج کرونا افزایش خواهد یافت، قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 47 سنت معادل 1.5 درصد رشد به 29 دلار و 33 سنت رسید. دیروز قیمت نفت برنت حدود یک درصد کاهش یافته بود.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم پس از کاهش حدودا 2 درصدی در روز پنجشنبه، امروز با 48 سنت معادل 1.5 درصد رشد به 24 دلار و 3 سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی در مسیر ثبت دومین هفته افزایشی متوالی قرار دارد. این در حالی است که همچنان مقادیر قابل توجهی از نفت تولیدی به مخازن ذخیره سازی در خشکی و بر روی دریا می رود و این احتمال را افزایش می دهد که افزایش تقاضا نیز نتواند به سرعت قیمت ها را به ارقام قبلی باز گرداند.

تجار نفتی با اشاره به آمارهای موسسه جنسکیپ گفتند، میزان ذخایر نفت خام آمریکا در مرکز ذخیره سازی نفت کوشینگ در اوکلاهاما در هفته منتهی به 5 می شاهد رشد حدودا 407 هزار بشکه ای بوده است.

در همین حال استرالیا نیز قرار است همانند چند کشور دیگر غربی محدودیت های اجتماعی را کاهش دهد. تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور طی روزهای اخیر کاهش یافته است. به گفته منابع آگاه، دولت استرالیا محدودیت های اجتماعی را در چند مرحله و طی 4 کاهش خواهد داد.

فرانسه، بخش هایی از آمریکا از جمله میشیگان و چند کشور دیگر نیز در حال برنامه ریزی برای کاهش محدودیت های اجتماعی هستند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر