کدخبر: ۱۱۷۲۰

شرکت نفت آپاچی به دلیل شیوع کرونا و افت قیمت ها ۴.۵ میلیارد دلار معادل ۱۱.۸۶ دلار در هر سهم در سه ماهه اول سال جاری میلادی ضرر کرده است.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از اویل پرایس، شرکت نفت آپاچی جدیدترین شرکت بزرگ نفتی در آمریکاست که گزارش ضرر و زیان خود را در سه ماهه اول سال جاری میلادی اعلام کرده است. این شرکت 4.5 میلیارد دلار معادل 11.86 دلار در هر سهم در این سه ماهه ضرر کرده است.

 شرکت آپاچی هم مانند سایر شرکت‌های آمریکایی هزینه‌های سرمایه ای خود را 55 درصد نسبت به سال گذشته پایین آورده و به 1.1 میلیارد دلار رسانده است. سود سهام این شرکت 90 درصد پایین آمده است. این شرکت اعلام کرد از پول نقد باقیمانده از سود سهام خود برای تقویت شرایط مالیش استفاده می کند.

 شرکت آپاچی تعداد  چاه های حفاری خود را در حوزه پرمین از 21 حلقه چاه در آغاز سال جاری میلادی به تنها یک چاه رسانده و قصد دارد تمام فعالیت‌های حفاری را در سال جاری پس از تکمیل این یک حلقه چاه باقی مانده متوقف کند. به نظر می رسد این کار در بین شرکت‌های حوزه شیل بسیار همه گیر شده باشد چون قیمت پایین نفت ضربه سختی به تولید کنندگان زده است.

 این شرکت ماه گذشته اعلام کرد که هزینه های سالانه خود را 300 میلیون دلار پایین می آورد. این رقم در ابتدا 150 میلیون دلار در نظر گرفته شده بود.

آپاچی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حوزه پرمین است که تولید روزانه آن در سه ماهه اول سال جاری میلادی برابر با 96919 بشکه بود. این تعداد از 103275 بشکه در روزی که در پایان 2015 تولید شد کمتر است. تولید بین المللی این شرکت در مصر و دریای شمال هم طی سه ماهه اول سال جاری میلادی کاهش داشت تولید این شرکت در این دوره زمانی 7 هزار بشکه در روز پایین آمد.

 علیرغم این کاهش تولید، شرکت آپاچی ماه گذشته دومین اکتشاف بزرگ خود را در بلوکی که با شرکت توتال فرانسه در سورینام شریک است، اعلام کرد. این شرکت اعلام کرد فعالیت های حفاری در این بلوک ادامه خواهد داشت.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر