کدخبر: ۱۱۸۰۴

دومین تولیدکننده بزرگ اوپک علیرغم پایان قرارداد قبلی کاهش تولید اوپک و متحدانش در ماه مارس، تولید نفت خود را افزایش نداد.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از اس پی گلوبال پلتس، کل تولید نفت خام عراق که شامل تولید از منطقه نیمه خودمختار کردستان هم می شود در آوریل ثابت بود و تغییری نکرد. دومین تولیدکننده بزرگ اوپک علیرغم پایان قرارداد قبلی کاهش تولید اوپک و متحدانش در ماه مارس، تولید نفت خود را افزایش نداد.

 شرکت بازاریابی نفت عراق، سومو، اعلام کرد صادرات این کشور در آوریل تا 3.853 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است. صادرات عراق در ماه مارس 3.869 میلیون بشکه در روز بود. این رقم شامل تولید از منطقه کردستان در شمال عراق هم می شود.

 کاهش شدید تقاضا برای سوخت و کمبود منابع ذخیره محصولات نفتی باعث شد پالایشگاه های عراق فعالیت خود را بسیار پایین بیاورند و تولید این کشور بیشترین آسیب را در ماه آوریل در میان سایر اعضای اوپک ببیند. تولید محصولات نفتی در عراق 110 هزار بشکه در روز در آوریل کاهش داشت.

 دولت عراق سعی دارد در بحبوحه سقوط قیمت نفت و همه‌گیری ویروس کرونا تولید خود را افزایش دهد.

پس از اینکه شرکت پتروناس مالزی، اپراتور میدان نفتی الغرافه عراق کارکنان خود را به خاطر همه گیری ویروس کرونا خارج کرد، این کشور مجبور شد از اواسط ماه مارس این میدان نفتی را با ظرفیت تولید 90 هزار بشکه در روز ببندد.

 عراق هفته گذشته به مصطفی الکاظمی به عنوان نخست وزیر این کشور رای اعتماد داد ولی هنوز در مورد وزیر نفت تصمیمی نگرفته است. 

نخست وزیر جدید عراق گفت دولتش قصد دارد یک هیئت مذاکره کننده برای گفتگو در مورد مفاد قرارداد با شرکت‌های نفت بین المللی تعیین کند. این شرکتهای خارجی بزرگترین میادین نفتی در جنوب عراق را راه اندازی می‌کنند.

  انتهای پیام/

 

ارسال نظر