کدخبر: ۱۱۸۴۸

یک کارشناس اقتصادی گفت: افزایش قیمت هایی که ما در بازار سهام شاهدیم ناشی از تورم است و این تورم نتیجه ضعف مدیریت اقتصادی است و عدم اطمینان فعالان بازار از آینده سیاسی و نگرانی از پیشبرد وضعیت فعلی است. از این رو سطح انتظار فعالان بازار از تورم آتی ممکن است بالا رود و این امر در هر اقتصاد و هر کشوری، یک مسئله طبیعی است

علی حیدری، کارشناس اقتصادی در گفتگو با اقتصاد نگار در خصوص وضعیت امروز بازار بورس و ریزش 25 هزار واحدی شاخص ها گفت: افزایش قیمت هایی که ما در بازار سهام شاهدیم ناشی از تورم است و این تورم نتیجه ضعف مدیریت اقتصادی است و عدم اطمینان فعالان بازار از آینده سیاسی و نگرانی از پیشبرد وضعیت فعلی است. از این رو سطح انتظار فعالان بازار از تورم آتی ممکن است بالا رود و این امر در هر اقتصاد و هر کشوری، یک مسئله طبیعی است، لذا آنچه که در بازار خودرو به نوعی اتفاق افتاد نشان داد که وضعیت سیاسی همان گونه که فعالان انتظار داشتند از نابسامانی عمیقی برخوردار است به همین خاطر عمده سرمایه گذاران از ترس تداوم و یا ابهام در وضعیت سیاسی و تبع آن وضعیت اقتصادی، دست به فروش های سنگینی زدند.

وی افزود: با دقت در بازار امروز می توان متوجه شد که بیشتر صف هایی که برداشته و یا فروش های سنگینی که قطع شد، دستوری و سفارشی بوده و تابع هیچ گونه رویکرد اقتصادی نبوده است. این پول ها به محض خروج، قطعأ از بازار دیگری سر در خواهد آورد.

حیدری در خصوص بازار فردا و وضعیت رشد یا ریزش سهام ها اظهار کرد: من انتظار دارم که فردا نیز پس لرزه های ریزش امروز، بازار را درگیر خود کند، زیرا وزیر صمت جدید دقیقأ در حال حرکت معکوسِ وزیر قبلی ست. بنابراین بنده شخصأ بازار فردا را پنجاه پنجاه در نظر می گیرم تا آن اطمینان سیاسی مورد نظر به بازار برگردد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر