کدخبر: ۱۱۸۹۵

با سرعت گرفتن شیوع پاندمی ویروس کرونا در برزیل، شرکت نفتی دولتی پتروبراس با شیوع بیماری کووید ۱۹ در میان کارکنان سکوهای اکتشاف نفت مواجه شده است.

به گزارش اقتصاد نگار، اتحادیه های فدراسیون کارکنان نفتی FUP در وب سایت خود اعلام کرد که در پروژه اکتشاف Xareu در سواحل سئارا، تست کرونای ۴۲ نفر از ۴۵ نفری که در دو سکو کار می کردند مثبت شده و به هتلی منتقل شده اند تا در قرنطینه بمانند. شرکت پتروبراس در این باره حاضر نشد اظهارنظر کند.

این تولیدکننده دولتی بزرگترین ناوگان نفتکشهای تولید شناور جهان را دارد که کارکنان نفتی در شرایط مشابه کشتی‌های تفریحی نزدیک یکدیگر فعالیت می‌کنند. برزیل در آمریکای جنوبی آلوده‌ترین کشور است که بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا در این منطقه را دارد و با شیوع گسترده ویروس کرونا در تاسیسات بسته بندی گوشت و مرغ هم مواجه شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پتروبراس پیش از اعزام کارکنان به سکوهای نفتی از آنها تست سریع کرونا می‌گیرد و اعلام کرده که تاکنون بیش از ۸۰۰۰ تست کووید ۱۹ از کارکنان و پیمانکارانش گرفته و یکی از نخستین شرکتهای برزیلی است که در ابعاد گسترده به گرفتن تست کرونا اقدام کرده‌اند.

انتهای پیام

 

ارسال نظر