کدخبر: ۱۱۹۱۹

واردات نفت خام کره جنوبی از آمریکا در ماه آوریل ۳۲.۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت. آمریکا در ماه گذشته پس از عربستان سعودی و کویت سومین عرضه کننده نفت خام به کره جنوبی بود.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، واردات نفت خام کره جنوبی از آمریکا در ماه آوریل 32.1 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت. اطلاعات گمرکی نشان می دهد کل واردات نفت خام کاهش یافته چون برخی پالایشگاه‌ها فعالیت های خود را به خاطر سقوط تقاضا پایین آورده‌اند.

 واردات نفت خام آمریکا در ماه آوریل 1.92 میلیون تن معادل 468244 بشکه در روز بود در حالی که این رقم در سال گذشته برابر با 1.45 میلیون تن و در ماه مارس 1.68 میلیون تن بود. آمریکا در ماه گذشته پس از عربستان سعودی و کویت  سومین عرضه کننده نفت خام به کره جنوبی بود.

 واردات نفت خام کره جنوبی از آمریکا پس از پایان معافیت های خرید نفت ایران در ماه مه 2019 افزایش یافت. طبق این معافیت، کره جنوبی اجازه داشت نفت خام ایران و مخصوصاً میعانات گازی را که یک شکل بسیار سبک از نفت خام است خریداری کند.

 پس از اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران، واردات نفت خام کره جنوبی از این کشور از ماه مه 2019 همچنان صفر است.

 واردات نفت خام کره جنوبی از عربستان سعودی، بزرگترین عرضه کننده نفت به این کشور، در آوریل 3.04 میلیون تن معادل 741841 بشکه در روز بود یعنی 15.4 درصد کمتر از 3.59 میلیون تن وارد شده در سال گذشته.

 کره جنوبی پنجمین وارد کننده بزرگ نفت خام در دنیا است که در ماه آوریل 11.02 میلیون تن نفت معادل 2.69 میلیون بشکه در روز وارد کرد. این رقم 13.6 درصد کمتر از 12.76 میلیون تن وارد شده در سال گذشته میلادی است.

 پالایشگاه های کره جنوبی مثل «اس کی انرژی» و «هیوندای اویل بنک» نرخ پالایش خود را با کاهش تقاضا به خاطر همه گیری ویروس کرونا پایین آورده اند.

  کره جنوبی طی چهار ماه ژانویه تا آوریل، 46.35 میلیون تن نفت خام معادل 2.81 میلیون بشکه در روز وارد کرد که 7.1 درصد نسبت به 49.90 میلیون تن وارد شده در همین دوره در سال گذشته کاهش داشت.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر