کدخبر: ۱۱۹۲۴

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد افزایش به ۱۷۳۲ دلار و ۴۹ سنت رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل ازرویترز، در حالی که سرمایه گذاران به دلیل نگرانی ها در مورد طولانی شدن دوره افت رشد اقتصادی و افزایش مجدد تنش ها میان آمریکا و چین به بازارهای امن هجوم برده اند قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.13 درصد افزایش به 1732 دلار و 49 سنت رسید. دیروز نیز قیمت طلا شاهد رشد حدودا یک درصدی بود. قیمت طلا برای تحویل در ماه ژوئن نیز امروز با 0.09 درصد رشد به 1742 دلار و 50 سنت رسید.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «به نظر می رسد که برخی سرمایه گذاران انتظار کاهش شاخص ها در بازارهای بورس را دارند. تنش ها میان آمریکا و چین همچنان در حال افزایش است و آمارهای بسیار ناامیدکننده ای از اقتصاد آمریکا به گوش میرسد که همه اینها به نوعی تقویت کننده بازار طلاست.»

وی افزود: «در طی چند هفته گذشته قیمت طلا در مسیر رشد بوده اما اکنون به نظر می رسد که عوامل کلان اقتصادی عامل رشد قیمت فلز زرد در آینده نزدیک است.»

جرومی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا این هفته در مورد یک دوره طولانی رشد ضعیف اقتصادی هشدار و وعده داد که به حد نیاز از توان بانک مرکزی آمریکا استفاده خواهد کرد. وی همچنین خواهان اتخاذ بسته های محرک اقتصادی بیشتر برای مقابله با تبعات بحران شیوع ویروس کرونا شد.

آمارهای جدید نشان می دهد که در هفته منتهی به 9 می 2.981 میلیون آمریکایی دیگر برای دریافت مقرری بیکاری درخواست داده اند و تعداد متقاضیان دریافت مقرری بیکاری از مرز 36 میلیون نفر عبور کرده است. در همین حال دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چین را به دلیل عملکردش در مقابله با ویروس کرونا به قطع روابط تهدید کرده است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر