کدخبر: ۱۱۹۲۹

حرکت بیش از ۳۰ نفتکش عربستان به سمت سواحل آمریکا این نگرانی را در این کشور ایجاد کرده است که ممکن است مخازن این کشور دوباره پر شوند و مشکل نفت بدون مشتری و عرضه مازاد نفت آمریکایی مجدداً رخ دهد.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از بلومبرگ، حرکت گروهی از نفتکش های پرشده از نفت خام عربستان به سمت سواحل آمریکا این نگرانی را در این کشور ایجاد کرده است که ممکن است مخازن این کشور دوباره پر شوند و مشکل نفت بدون مشتری و عرضه مازاد نفت آمریکایی مجدداً رخ دهد.

براساس اطلاعات جمع آوری شده توسط بلومبرگ، بیش از 30 نفتکش عربستان قرار است در ماه های مه و ژوئن وارد ساحل خلیج آمریکا و همچنین ساحل غربی این کشور شوند.

بنا بر این گزارش، بیش از 50 میلیون بشکه نفت خام عربستان که به سمت سواحل آمریکا در حرکت است، تحول مثبت اخیر در بازار نفت این کشور را مختل خواهد کرد.

ذخایر نفت خام ایالات متحده برای اولین بار از ماه ژانویه کاهش یافته است و موجودی مخازن کوشینگ در ایالت اوکلاهاما بیشترین کاهش را نسبت به ماه های گذشته داشته است.

سندی فیلدن، مدیر تحقیقات نفت و محصولات شرکت مورنینگستار، می گوید: محموله های نفتی عربستان می تواند موجودی بازار نفت آمریکا را دوباره به دوره تولید مازاد برگرداند، البته این موضوع بستگی به زمان بندی تحویل آنها دارد.

وی افزود: اگر این محموله ها با سرعتی برسند که با کاهش تولید نفت آمریکا و یا افزایش صادرات این کشور به تعادل نرسند، پس از آن شاهد مازاد نفت داخلی خواهیم بود.

صنعت نفت ماه هاست که به علت شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضا برای این محصول استراتژیک در رکود به سر می برد. ظرفیت مخازن نفتی ساحلی و فراساحلی در سراسر جهان به دلیل انباشت نفت مازاد و بدون مشتری پر شده است. در ساحل غربی آمریکا، ذخایر نفت خام در حال حاضر تا پر شدن ظرفیت خود کمتر از 5 میلیون بشکه فاصله دارند.

داده های آماری اداره اطلاعات انرژی آمریکا این هفته نشان داد که تولید نفت خام این کشور برای ششمین هفته متوالی کاهش یافته و به کمترین میزان در طول یک سال گذشته رسیده است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر