کدخبر: ۱۱۹۵۰

شرکت های نفت روسیه مجبورند برای عمل به تعهد خود نسبت به قرار داد اوپک، تعداد زیادی از چاه های خود را به مدت ۲ سال ببندند.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از بلومبرگ، تولیدکنندگان نفت روسیه با بزرگترین چالش طی دهه ها مواجه هستند .آنها سعی می‌کنند سقوط تاریخی قیمت نفت را مهار کنند و در عین حال خسارت پایداری به میادین نفتی آنها وارد نشود.

مسکو و متحدانش در اوپک توافق کرده‌اند برای جلوگیری از سقوط بازار به خاطر شیوع ویروس کرونا، تولید خود را بیش از قبل کاهش دهند. این قرارداد قیمت نفت را کمی بالا برده ولی سرعت و مدت زمان این کاهش تولید، خطر از دست رفتن برخی از چاه ها را برای همیشه افزایش می دهد.

بهبود بازار نفت خام جهان و شرایط روسیه در این بازار بستگی به تصمیمی دارد که امروز توسط مهندسین و زمین شناسان از منطقه ولگا در غرب سیبری گرفته می شود. اوگنی کولسنیک، یکی از مدیران صنعت نفت روسیه با بیش از 25 سال سابقه می گوید:« بستن تعداد زیادی از چاه ها بسیار جدی تر از تعطیلی موقت آنهاست. اگر یک چاه برای مدت طولانی بسته باشد دیگر نمی تواند به اندازه قبل تولید کند».

از آغاز همکاری روسیه با سازمان کشورهای صادر کننده نفت در بیش از 3 سال گذشته، روسیه و شرکت‌های نفت آن به کاهش تدریجی تولید خود عادت کرده‌اند. معمولاً چند ماه قبل از افزایش دوباره تولید می توانستند کاهش تولید خود را به طور کامل اجرایی کنند.

این انعطاف پذیری به روسیه اجازه می داد ظرفیت تولید خود را علی‌رغم وجود چاه هایی که در مناطق بسیار سرد و دور افتاده چند دهه قدمت داشتند حفظ کند. روسیه حتی سال گذشته با وجود تبعیت از محدودیت های تولید، در تولید نفت پس از دوره شوروی سابق رکورد زد.

حالا از شرکت های روسیه خواسته شده 10 برابر بیشتر و سریعتر تولید خود را پایین بیاورند. این شرکت ها مجبورند تعداد زیادی از چاه های خود را به مدت 2 سال ببندند. به این ترتیب خطر از دست رفتن برخی از آنها برای همیشه افزایش می یابد.

 

ارسال نظر