کدخبر: ۱۱۹۶۴

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از رصد مصرف برق تمامی مجتمع‌های بلندمرتبه پایتخت از راه دور با استفاده از کنتورهای هوشمند برق خبر داد.


به گزارش اقتصاد نگار؛ حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در نشست کمیته عالی مدیریت مصرف پیک 1399 که با هدف مدیریت بار شبکه توزیع برق پایتخت برگزار شد، گفت: به منظور پایش مصرف برق در کلان شهر تهران و مدیریت مناسب بار در راستای جلوگیری از بروز خاموشی به ویژه در فصول گرم سال، تمامی انشعاب‌های دیماندی منصوبه در مجتمع‌های بلندمرتبه پایتخت به کنتورهای هوشمند مجهز شده و مصرف برق آنان از راه دور رصد و تحلیل می‌شود.

وی افزود: همچنین به منظور کنترل میزان همکاری مشترکان پایتخت در کاهش مصرف برق به ویژه در بخش اداری، همه مولدهای خودتامین مشترکان دارای تفاهم‌نامه همکاری در طرح‌های کاهش پیک نیز به زودی مجهز به کنتورهای هوشمند خواهند شد.

کاوه ضیاء بخش، مدیر دفتر نظارت و کنترل لوازم اندازه‌گیری شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیز در حاشیه این نشست با بیان این که در حال حاضر تمامی کنتورهای دارای انشعاب دیماندی فعال در شهر تهران از راه دور رصد می‌شوند، از جاری بودن طرح هوشمندسازی کنتور برق در مجتمع‌های تجاری و مسکونی بزرگ پایتخت و تلاش به منظور دستیابی به هدف نهایی نصب 50 هزار کنتور هوشمند در این دسته از مجتمع‌ها در آینده نزدیک خبر داد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر