کدخبر: ۱۲۰۰۲

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است: بازار سرمایه، بهترین بازار برای تأمین مالی است و رقیب و جایگزین جدی هم ندارد.

 علی صادقین، کارشناس بورس در گفتگو با اقتصاد نگار در خصوص روند اخیر بازار سرمایه گفت: بخش قابل توجهی از بازار بورس، شاید نزدیک به 50 درصد از سهم ها بالاتر از ارزش ذاتی خود در حال معامله شدن هستند و به اصلاح می توان گفت که نزدیک به 50 درصد بازار حبابی است.

وی افزود: قسمتی از بازار سرمایه نیاز به اصلاح دارد و از طرفی شاخص یک میلیون واحد هم یک شاخص روانی است که بازار نسبت بدان واکنش شدید نشان داده است، همچنین ترس از ورود افراد حقیقی جدید نیز یکی دیگر از عواملی است که می تواند باعث افزایش هیجانات فروش شود.

صادقین در خصوص حمایت افراد و شرکت های حقوقی از بازار بورس اظهار داشت: در چند روز گذشته حمایت حقوقی ها را به صورت گسترده شاهد نبودیم، بنابراین وضعیت اصلاح امروز بازار، یک وضعیت طبیعی است،  به اعتقاد بنده هرچه که به اواخر هفته جاری نزدیک می  شویم، احتمالأ حقوقی ها نقش حمایتی خود را اجرا کرده و تا حدودی شاهد کاهش فشار فروش افراد حقیقی نیز هستیم. بنابراین سهام بنیادی در یکی دو روز آینده می توانند قیمت های جذابی داشته و بهترین گزینه برای سرمایه گذاری باشند.

این کارشناس بورس در پایان گفت: کلیت بازار رو به بهبود خواهد رفت و همچنان اعتقاد داریم که بازار سرمایه، بهترین بازار برای تأمین مالی است و رقیب و جایگزین جدی هم ندارد. مضاف بر این، تهدید هم وجود دارد که اگر پول از بازار سرمایه خارج شود می تواند بازارهای سفته بازی مثل: ارز، طلا، زمین و مسکن را تا حدودی دچار التهاب کند.بنابراین انتظار ما حمایت حقوقی ها از بازار سهام است که موجب بهبود روند بازار خواهد شد. و انتظار داریم مجددأ شاخص به کانال یک میلیونی و حتی بالاتر هم صعود کند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر