کدخبر: ۱۲۰۵۶

پالایشگاه چهارم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی به‌عنوان بخش خشکی فازهای ۶، ۷، ۸ با دارا بودن شش ردیف نم‌زدائی و تنظیم نقطه شبنم، به ظرفیت اسمی هر کدام ۴.۱۸ میلیون متر مکعب گاز ترش در روز و سه واحد تثبیت میعانات گازی و نیز سه واحد تولید پروپان و بوتان به همراه تأسیسات جانبی T جایگاه ویژه‌ای به لحاظ تولیدات اشاره شده و تامین بخشی از افزایش ظرفیت سایر پالایشگاه ها را داراست.

 

به گزارش اقتصاد نگار؛ بهزاد سالاری،  مدیر پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طبق طراحی، ضمن امکان دریافت روزانه ۳۹۰۰ میلیون فوت مکعب (بالغ بر ۱۱۰ میلیون مترمکعب) از سه سکوی فراساحل فازهای ۶ و ۷ و ۸، محصولات این پالایشگاه شامل ۱۱۰ میلیون مترمکعب گاز ترش با هدف اولیه تزریق به چاه های نفت آغاجاری به منظور ازدیاد برداشت نفت، ۱۴۰ هزار بشکه میعانات گازی و ۵۰۰۰ تن گاز مایع (پروپان و بوتان مایع LPG) است.

 

وی افزود: درحال حاضر علاوه بر مأموریت ابتدایی بخشی از افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های اول، دوم، سوم، پنجم، ششم و هفتم از گاز ترش و مرطوب و نیز پالایشگاه های در مسیر IGAT۵، از گاز ترش و خشک پالایشگاه چهارم تأمین می‌شود.

مدیر پالایشگاه چهارم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه پالایشگاه چهارم متعهد به تأمین حداقل شش میلیون مترمکعب در روز اتان ترش پتروشیمی بوشهر است، گفت: اکنون گاز ارسالی از سکوهای سلمان (گاز سیری) نیز در پالایشگاه چهارم دریافت و پالایش می‌شود.

سالاری با بیان اینکه برش هیدروکربنی ارسالی از پالایشگاه گاز ایلام نیز در پالایشگاه چهارم دریافت و پالایش می‌شود، اظهار کرد: بررسی امکان دریافت گاز تولیدی میدان گازی کیش در پالایشگاه چهارم در دست بررسی است.

انتهای پیام

 

ارسال نظر