کدخبر: ۱۲۰۶۴

تحلیلگران بلومبرگ به تازگی برآورد کرده اند که میزان فروش خودروهای الکتریکی در جهان در سال جاری میلادی ۱۸ درصد کاهش خواهد یافت این در حالیست که افت فروش خودروهای بنزینی و دیزلی بیشتر از این رقم خواهد بود.

به گزارش اقتصاد نگار، کارشناسان و تحلیلگران بلومبرگ با انتشار گزارش جدید در روز سه شنبه به تازگی برآورد و اعلام کرده اند که میزان فروش خودروهای الکتریکی پاک و دوستدار محیط زیست در بازارهای جهانی تا پایان سال جاری میلادی تحت تاثیر تبعات منفی ناشی از شیوع گسترده و بحران پاندمی کرونا ۱۸ درصد کاهش خواهد یافت. آنها همچنین در ادامه پیش‌بینی‌های خود عنوان کرده اند که فروش خودروهای بنزینی و دیزلی در همین بازه زمانی افت و کاهش بسیار بیشتری را تجربه خواهند کرد.

آنها در این گزارش پیش بینی کرده اند که میزان فروش خودروهای احتراق داخلی نظیر بنزینی و دیزلی در سال ۲۰۲۰ میلادی، ۲۳ درصد کاهش خواهد یافت.

کالین مک کراچر، یکی از تحلیلگران ارشد BNEF، در این خصوص خاطرنشان کرده است: شیوع گسترده و بحران پاندمی کرونا بدون شک از بزرگترین دلایل رکود در بازارهای جهانی فروش خودرو در سال ۲۰۲۰ میلادی به شمار می رود.

وی در ادامه سخنان خود افزود: با این که به نظر می رسد پاندمی کرونا تاثیرات بسیار بلندمدتی بر بازارهای جهانی نداشته باشد، اما انتظار می رود که بازار فروش خودرو در سه سال آینده همچنان متلاطم و متزلزل خواهد بود.

تحلیلگران این موسسه همچنین در ادامه گزارش خود از چشم انداز روشن خودروهای الکتریکی پاک و دوستدار محیط زیست سخن گفته و برآورد کرده اند که میزان فروش این وسایل نقلیه تا سال ۲۰۴۰ میلادی ۳۱ درصد رشد خواهد یافت و سهم آنها نیز تا این تاریخ به ۵۸ درصد از فروش کل خودروهای سواری خواهد رسید. این در حالیست که استقبال از خودروهای بنزینی و دیزلی رو به کاهش خواهد رفت؛ بگونه ای که اوج فروش آنها در سال ۲۰۱۷ میلادی بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، میزان فروش خودروهای الکتریکی در سال جاری میلادی ۱.۷ میلیون دستگاه پیش‌بینی شده است که قرار است به هفت میلیون دستگاهی که هم اکنون در سطح شهر و کشورهای مختلف در حال استفاده و تردد است، اضافه شود.

انتهای پیام

 

ارسال نظر