کدخبر: ۱۲۲۸۰

با احتساب افزایش ۷ درصدی بهای برق مصرفی برای مشترکان خوش مصرف و افزایش ۲۳ درصدی بهای برق مصرفی برای مشترکان بدمصرف (مصرف بیش از الگو) در ابتدای فروردین ماه سال جاری، متوسط پرداخت قبوض برق در سال جاری بین ۱۳۳۰۰ تا ۱۵۳۰۰ تومان خواهد بود.


به گزارش اقتصاد نگار؛ مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: متوسط پرداخت قبوض برق در سال 98 ماهانه 12 هزار و 500 تومان بوده و پرداخت یک جای بهای برقی که در ماههای درگیر با کرونا مصرف شده و مهلت تسویه آن تا پایان اردیبهشت ماه بوده، فشاری به خانواده ها وارد نمی کند.

وی افزود: سقف زمانی پرداخت بهای قبوض جدیدی که از طریق پیامک برای مردم ارسال می شود، بر اساس همان مهلتی است که در قبوض درج شده و اگر مشترکی، بهای برق مصرفی در ماههای گذشته را پرداخت نکرده باشد، این قبوض پرداخت نشده، به صورت دیون مشترک در قبوض جدید درج می شود.

بر اساس این گزارش، با همه گیری ویروس کرونا و به منظور مراعات اقتصادی وضعیت مشترکان خانگی و تجاری، قرار شد تا پایان اردیبهشت ماه برای پرداخت قبوض برق فرصت داده شود که عملا با پایان یافتن اردیبهشت ماه این فرصت به پایان رسیده و مشترکان موظف به پرداخت قبوض مصرفی برق خود در ماههای گذشته هستند.

به گزارش تسنیم، طبق گفته سخنگوی صنعت برق، متوسط پرداخت قبوض برق در سال 98 ماهانه 12 هزار و 500 تومان بوده که با احتساب افزایش 7 درصدی بهای برق مصرفی برای مشترکان خوش مصرف و افزایش 23 درصدی بهای برق مصرفی برای مشترکان بدمصرف (مصرف بیش از الگو) در ابتدای فروردین ماه سال جاری، متوسط پرداخت قبوض برق در سال جاری بین 13 هزار و 300 تومان تا 15 هزار و 300 تومان خواهد بود.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر