کدخبر: ۱۲۲۸۹

وزیر انرژی روسیه در حال مذاکره با شرکت‌های نفت این کشور در مورد تمدید احتمالی کاهش تولید پس از ماه ژوئن است.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از اویل پرایس، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه در حال مذاکره با شرکت‌های نفت این کشور در مورد تمدید احتمالی کاهش تولید پس از ماه ژوئن است.

 ائتلاف اوپک پلاس در ماه آوریل تصمیم گرفتند تولید نفت را در ماه های مه و ژوئن 9.7 میلیون بشکه در روز پایین بیاورند. این کاهش تولید پس از آن تا تا ماه دسامبر 7.7 میلیون بشکه در روز خواهد بود.

 نواک در مصاحبه با خبرگزاری اینترفاکس در ماه گذشته گفت روسیه طبق قرارداد اوپک پلاس متعهد شده تولید خود را در ماه‌های مه و ژوئن تا 8.5 میلیون بشکه در روز پایین بیاورد یعنی 2 میلیون بشکه معادل 19 درصد کمتر است سطح تولید در فوریه 2020.

 مذاکره در مورد ادامه کاهش تولید پس از ماه ژوئن نشان میدهد روسیه تمایل دارد حمایت بیشتری از تعادل دوباره بازار نفت پس از سقوط قیمت آن به خاطر همهگیری ویروس کرونا داشته باشد.

 روسیه اعلام کرد به طور منظم نشستهایی با شرکت‌های نفت خود در مورد اجرای قرارداد کاهش تولید برگزار می کند و نشست امروز در راستای این جلسات منظم بوده است.

 گزارش‌ها نشان می‌دهد روسیه تقریباً به سهم خود طبق این قرارداد کاهش تولید پایبند بوده و تولید نفت آن در سه هفته اول ماه مه  تا 8.72 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است. این رقم بسیار نزدیک به سهمیه 8.5 میلیون بشکه در روز روسیه است.

 نواک اعلام کرد بازار نفت تا ماه جولای به خاطر افزایش تقاضا و کاهش سریعتر از حد انتظار تولید اعضای اوپک و متحدانش و همچنین تولید کنندگان خارج از این قرارداد، متعادل خواهد شد.

دمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین با اشاره به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس گفت تاثیر این قرارداد بدون شک مثبت خواهد بود و بازار نفت جلوی یک سناریوی منفی تر را گرفته است.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر