کدخبر: ۱۲۳۳۲

بازار صادرات نفت آمریکا از گالف کوست در هفته گذشته بسیار فعال بوده است و حدود ۶ نفتکش برای بارگیری نفت در ماه ژوئن ثبت نام کرده اند.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، افزایش ناگهانی ثبت سفارش صادرات نفت خام آمریکا از گالف کوست نشان می دهد تقاضای نفت پس از ماهها سقوط به خاطر همه گیری جهانی ویروس کرونا رو به افزایش است.

 اطلاعات ریفینیتیو آیکن و منابع کشتیرانی نشان می دهد شرکت های بریتیش پترولیوم، ترافیگورا و ایکوینر هفته گذشته نفتکش هایی را برای حمل نفت خام آمریکا به مقاصد جهانی طی ماه های آینده رزرو کرده اند.

 شرکتهای تجاری ترافیکیگورا و اکسیدنتال پترولیوم از جمله شرکت‌هایی هستند که نفتکش ها را برای حمل نفت خام آمریکا به آسیا ثبت کرده اند. بازار صادرات نفت آمریکا از گالف کوست در هفته گذشته بسیار فعال بوده است و حدود 6 نفتکش برای بارگیری نفت در ماه ژوئن ثبت نام کرده اند.

 صادرات نفت خام آمریکا در آوریل 30 درصد به خاطر کاهش تقاضا در نتیجه همه گیری ویروس کرونا سقوط کرد. اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد صادرات نفت این کشور هفته گذشته تا 3.2 میلیون بشکه در روز کاهش یافت که پایین ترین حد ماهانه بود.

در حالیکه اختلاف قیمت نفت خام آمریکا با شاخص نفت برنت هنوز هم پایین است، نرخ کشتیرانی برای نفتکش های بزرگی که از آمریکا به سنگاپور می‌روند بیش از 80 درصد از اوایل آوریل کاهش یافته و و در این ماه به پایین ترین حد از اوت 2019 رسیده است. نرخ حمل نفت توسط این نفتکش‌ها در حال حاضر حدود 5.75 میلیون دلار است. این رقم در اواخر ماه مارس برابر با 20 میلیون دلار بود.

اندی لیپو، از مشاوران شرکت نفت لیپو با اشاره به افزایش تقاضای نفت در هند و چین گفت:« نرخ کشتیرانی طی دو هفته گذشته پایین آمده که باعث تشویق شرکت ها به صادرات نفت می شود».

 پالایشگاه سی پی سی در تایوان 6 میلیون بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا را برای تحویل در ماه اوت خریداری کرده است.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر