کدخبر: ۱۲۴۲۱

یک اقتصاددان معتقد است: بهترین روش جبران کسری بودجه، فروش اموال و دارایی و سهام دولتی است مشروط به اینکه هزینه های جاری کاهش یابد.

جعفر قادری، اقتصاددان در گفتگو با اقتصاد نگار پیرامون کسری بودجه دولت و راهکارهای پیشنهادی گفت: دولت می بایست از طریق فروش سهام دولتی هزینه های جاری خود را کاهش دهد و با وارد کردن منابع به دست آمده به بخش عمرانی، رونق ایجاد کند.

وی افزود: دولت همچنین نباید با فروش اسناد خزانه و تأمین مالی و همچنین فشار مالیاتی در صدد جبران کسری بودجه برآید چرا که این اقدامات باعث بروز مشکلات بیشتری می شود.

قادری با اشاره به تکمیل پروژه های عمرانی توسط دولت گفت: برخی از پروژه هایی که تقریبأ تکمیل هستند را می بایست دولت به اتمام برساند و بخشی که هنوز راه زیادی تا تکمیل شدن دارند را واگذار کند.

این اقتصاددان در پاسخ به درآمدهای حاصل از فروش نفت و جبران کسری بودجه از این طریق گفت: چشم انداز روشنی برای فروش نفت و کسب درآمد از این راه وجود ندارد چرا که تحریم ها و کاهش قیمت نفت، باعث شده تا دستیابی به منابع حاصل از فروش نفت برای دولت محدود شود. بنابراین بهترین روش جبران کسری بودجه، فروش اموال و دارایی و سهام دولتی است مشروط به اینکه هزینه های جاری کاهش یابد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر