کدخبر: ۱۲۵۴۵

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت که میزان فرار مالیاتی در اقتصاد کشور ۶۰ تا ۷۰ هزارمیلیارد تومان پیش بینی می‌شود.

به گزارش اقتصاد نگار، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه و در جریان بررسی مسائل اقتصادی کشور گفت: امروز اولویت اصلی در کشور، اصلاح ساختار اقتصادی است. در این حوزه ماموریت‌های وزارت اقتصاد حائز اهمیت و واجد جایگاه ویژه است. یکی از محورهای مهم اصلاح ساختار نیز مولد سازی دارایی‌های دولت است که از ماموریت‌های وزارت اقتصاد به شمار می‌رود. لذا وزارت اقتصاد باید برنامه مشخص خود را برای مولد سازی دارایی‌های دولت اعلام کند. در حال حاضر بیش از ۷ هزار هزار میلیارد تومان دارایی‌های دولت است که اگر ۱۰ درصد آن مولد سازی شود بخش عمده‌ای از مشکلات دولت حل خواهد شد.

پورابراهیمی ادامه داد: انتظار ما از وزیر اقتصاد و تیم اقتصادی اجرای طرح جامع مالیات است و این که جلوی فرار سرمایه گرفته شود فرار سرمایه در حال حاضر ۶۰ تا ۷۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به ایجاد پایه‌های جدید مالیاتی گفت: در مجلس دهم مالیات بر عایدی و مجموع درآمد را مورد بررسی قرار دادیم و از وزارت اقتصاد هم انتظار همراهی می‌رفت ولی آنها به سمت مالیات بر فعالیت‌های اختلال زا رفتند و نهایتا چیزی به عنوان پیشنهاد دولت به مجلس ارائه نشد.

پورابراهیمی با اشاره به تهدیدات بازار سرمایه گفت: شرکت‌های وابسته به بانک‌های دولتی باید واگذار شوند چرا بانک ملی مجموعا سرمایه گذاری توسعه ملی و بانک سپه مجموعه سرمایه گذاری امید را واگذار نمی‌کند.

نماینده مردم کرمان در پایان خواستار عرضه سهام‌ شرکت‌های دولتی باقی مانده و همچنین واگذاری شرکت‌های متعلق به بانک‌های دولتی شد.

انتهای پیام

 

ارسال نظر