شناسه خبر: 12594

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۳/۲۰|برنت ۴۱ دلار و ۳۶ سنت شد

قیمت نفت برنت پس از افت ۱.۵ دلاری در جلسه قبل و پایان دادن به روند افزایشی ۷ روزه، امروز با ۵۶ سنت معادل ۱.۴ درصد رشد به ۴۱ دلار و ۳۶ سنت رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، در شرایطی که به دلیل امیدواری های فزاینده نسبت به ترمیم اقتصاد جهان همزمان با کاهش محدودیت های اجتماعی شاخص ها در بازارهای مالی جهان شاهد رشد بوده است، قیمت نفت با جبران کاهش های جلسه قبل امروز شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 50 سنت معادل 1.3 درصد افزایش به 38 دلار و 69 سنت رسید. دیروز قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا یک دلار و 36 سنت کاهش یافته بود. قیمت نفت برنت نیز پس از افت 1.5 دلاری در جلسه قبل و پایان دادن به روند افزایشی 7 روزه، امروز با 56 سنت معادل 1.4 درصد رشد به 41 دلار و 36 سنت رسید.

مایکل مک کارتی تحلیلگر بازار نفت در موسسه سی ام سی مارکتس گفت: «در حالی که قیمت نفت برنت در بالای 40 دلار باقی مانده است این صحبت در میان تجار در جریان است که نفت خام آمریکا نیز به زودی به این سطح خواهد رسید.»

شهر نیویورک، کانون شیوع کرونا در آمریکا دیروز و پس از حدود 3 ماه محدودیت های گسترده بازگشایی کسب و کارها را آغاز کرد. این اقدام نشانه ای از شروع عادی شدن شرایط است که می تواند موجب افزایش تقاضا برای انرژی شود.

لاچلان شاو، تحلیلگر بازار نفت در نشنال بانک استرالیا گفت: «تقاضا به شکل تدریجی اما ادامه دار در حال ترمیم است. اما همچنان مازاد عرضه زیادی در بازار به چشم می خورد. بنابراین اوپک و دوستانش باید میزان نفت وارد شده به بازار را کنترل کنند.»

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش که گروه اوپک پلاس را تشکیل داده اند، روز شنبه توافق کردند که توافق کاهش 9.7 میلیون بشکه ای تولید نفت را یک ماه دیگر تمدید کنند. اما عربستان روز دوشنبه اعلام کرد که این کشور و متحدانش یعنی کویت و امارات کاهش 1.18 میلیون بشکه ای تولید نفت خود که علاوه بر توافق کاهش تولید اوپک پلاس به اجرا گذاشته شده است را برای ماه جولای تمدید نخواهند کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار