شناسه خبر: 12599

در گوگل کروم؛

حذف «فهرست سیاه» بخاطر مبارزه با نژادپرستی!

گوگل کروم از این پس به منظور مبارزه با نژادپرستی عبارات فهرست سیاه و سفید را در پلتفرم این مرورگر اینترنتی حذف خواهد کرد.

به گزارش اقتصاد نگار، از آنجایی که در هفته‌های گذشته بسیاری از شهرهای ایالات متحده آمریکا شاهد صحنه های تظاهرات مردم برای مقابله با نژادپرستی و سیاه ستیزی بوده است، شرکت گوگل نیز به منظور حمایت از جنبش اعتراضی مردم تحت عنوان Black Lives Matter و همچنین مبارزه با نژاد پرستی به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد برای به حداقل رساندن نمادهای سیاه ستیزی در پلتفرم مرورگر اینترنتی گوگل کروم استفاده از عبارت هایی نظیر فهرست سیاه (Blacklist)  و فهرست سفید (Whitelist)  را کنار گذاشته و با اصلاح زبانی به این جنبش بپیوندد.

البته این در حالیست که تلاش های گوگل برای روند جایگزینی عبارت فهرست سیاه و برخی دیگر از اصطلاحات موجود در پلتفرم کروم از ماه مه ۲۰۱۸ آغاز شده بود تا بدین ترتیب موجب تقویت تفکر نژادپرستانه در میان کاربران نشود.

بر اساس گزارش وب سایت IT PRO، گوگل در توضیحات خود در این خصوص خاطرنشان کرده است که تمامی توسعه دهندگان کرومیوم از این پس باید استفاده از عبارت های فهرست سیاه و فهرست سفید را کنار بگذارند و به جای آنها به ترتیب از عبارات فهرست مسدودی ها (Blocklist) و فهرست مجاز (Allowlist) استفاده کنند.

مردم آمریکا در هفته های اخیر به کشته شدن یک فرد غیرمسلح سیاه پوست توسط رفتار خشونت آمیز نیروهای پلیس و سپس توییت تهدید آمیز ترامپ رئیس جمهور این کشور، به شدت اعتراض کرده و خواستار اصلاح نظام های نژادپرستانه و سفید محور در این کشور شده اند.

انتهای پیام

 

ارسال نظر