شناسه خبر: 12607

منظم شدن قیمت میوه‌ و صیفی‌ با قیمت‌گذاری و صدور فاکتور در مبداء

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران گفت: اگر همه میوه‌ها و صیفی‌جات در مبدا یعنی میدان میوه و تره‌بار مرکزی بسته به نوع و کیفیت، قیمت‌گذاری و فاکتور آن‌ها نیز صادر شود و همچنین قیمت خرید و فروش این اقلام نیز مشخص شود، قطعا قیمت میوه‌ها و صیفی‌جات در سطح شهر منظم خواهد شد.

به گزارش اقتصاد نگار؛ اسدالله کارگر در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که چرا قیمت میوه‌ها و صیفی‌جات با کیفیت یکسان در مغازه‌های مختلف، متفاوت است، گفت: به دلیل اینکه در میدان میوه و تره بار مرکزی زمان مشخصی برای خرید میوه و صیفی برای اعضای اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی وجود ندارد و اعضای اتحادیه ما یک جنس را در ساعات مختلف با قیمت‌های متفاوت از میدان تهیه کنند و همین امر باعث تفاوت قیمت می‌شود. از طرفی طولانی بودن ساعت کار میدان مرکزی باعث می‌شود واسطه‌گران از فرصت استفاده کنند و اقلام را چندین برابر قیمت بفروشند.

وی با بیان اینکه اختلاف قیمتی که در سطح شهر در  واحدهای خرد مشاهده می‌شود، از سوی میدان مرکزی تحمیل می‌شود، گفت: در میدان میوه و تره بار مرکزی هیچ ثبات قیمتی وجود ندارد و ملاک عرضه و تقاضاست. بارها پیشنهاد دادیم که برای ساماندهی قیمت‌ها، ساعت مشخصی برای خرید اختصاص داده شود تا دست واسطه‌گران در این بین کوتاه شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با تاکید بر اینکه بحث گرانفروشی در خرده فروشی‌ها مطرح نیست و این گرانفروشی مربوط به مبدا است، گفت: همه اقلام در خرده‌فروشی ها باید دارای فاکتور خرید باشند و سود آن نیز مشخص شود. چنانچه در هر مغازه فاکتور خرید با قیمتی که برروی اقلام درج کرده، متفاوت باشد، با آن واحد برخورد خواهد شد و اگر مشتریان نیز احساس کردند قیمت میوه و کیفیت آن تناسبی باهم ندارد، می‌توانند با سامانه 124 یا با شماره 55662380 که مختص اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی است، تماس گرفته و گرانفروشی را اطلاع دهند.

انتهای پیام

 

ارسال نظر

آخرین اخبار