کدخبر: ۱۲۶۹۲

سقوط قیمت نفت و همه‌گیری ویروس کرونا بحران بخش نفت در ونزوئلا را شدید تر کرده است. شرکت نفت دولتی این کشور میادین نفتی را به خاطر کاهش تعداد مشتریان خارجی نفت ونزوئلا می بندد.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از اویل پرایس، کاهش قیمت نفت و سختتر شدن تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا سقوط صنعت نفت در کشوری را تسریع کرده است که بزرگترین ذخایر نفت خام دنیا را دارد.

 اطلاعات شرکت بزرگ خدمات نفتی بیکر هیوز نشان می دهد تعداد چاههای نفت ونزوئلا در ماه مه به تنها دو چاه فعال رسیده است. تولید نفت ونزوئلا 16 درصد کاهش یافته و این کشور حالا 645700 بشکه در روز تولید دارد.

 از دو چاه فعال نفتی در ونزوئلا در ماه گذشته، یکی در یک میدان نفتی فعال بود و دیگری برای گاز حفاری میشد. این چاههای نفتی در کمربند نفتی اورینوکو قرار دارند یعنی در جایی که شرکت نفت ونزوئلا قراردادهای مشترکی با شرکت‌های خارجی برای راه اندازی میادین نفتی دارد.

 صنعت نفت ونزوئلا حتی قبل از سقوط قیمت نفت و همه‌گیری ویروس کرونا هم به خاطر تحریم های سخت آمریکا در حال فروپاشی بود. این تحریم ها بخشی از کمپین حداکثر فشار آمریکا برای سرنگونی رژیم نیکولاس مادورو با قطع درآمد نفتی این کشور است. درآمد نفت تقریباً تنها ارزی است که مادورو می تواند بدست آورد. بنابراین آمریکا به دنبال کاهش هرچه بیشتر تجارت نفت این کشور است.

 به علاوه، شرکت نفت دولتی ونزوئلا از نظر نقدینگی تحت فشار است و سالهاست نتوانسته برای تعمیرات و نگهداری تجهیزات نفتی و پالایشگاه ها هزینه کند.

سقوط قیمت نفت و همه‌گیری ویروس کرونا بحران بخش نفت در ونزوئلا را شدید تر کرده است. شرکت نفت دولتی این کشور میادین نفتی را به خاطر کاهش تعداد مشتریان خارجی نفت ونزوئلا می بندد.

 طبق اطلاعات بیکر هیوز، ونزوئلا در ماه مارس 25 چاه فعال نفت و گاز داشت.

 اخیراً به خاطر دریافت بنزین و قطعات پالایشگاهی از طرف ایران، بخشی از مشکل کمبود سوخت در این کشور آمریکای لاتین حل شده است.

 رژیم مادورو تلاش کرد مشکل کمبود سوخت در کشورش را که بزرگترین ذخایر نفتی جهان را دارد تسکین دهد ولی حتی طرح جدید توزیع بنزین هم نتوانست به صف های طولانی در پمپ بنزین های ونزوئلا کمک کند.

  انتهای پیام/

 

ارسال نظر