کدخبر: ۱۲۷۳۷

صندوق بین‌المللی پول با اعطای تسهیلاتی در قالب بخشش بدهی ۱۴.۳ میلیون دلاری تانزانیا تحت طرح «صندوق مهار و جبران فاجعه» موافقت کرد.


به گزارش اقتصاد نگار؛ از شینهوآ، این تسهیلات تا ۱۴ اکتبر ۲۰۲۰ فعال است و بخشودگی مابقی بدهی یعنی تا ۱۳ آوریل ۲۰۲۲ در صورت موجود بودن منابع در صندوق مذکور به تانزانیا تعلق خواهد گرفت که به طور بالقوه مجموع بدهی بخشیده شده این کشور را به حدود ۲۵.۷ میلیون دلار خواهد رساند.

این تسهیلات با هدف کمک به تانزانیا برای تامین نیازهای مالی خود در راستای ریشه کن کردن پاندمی کووید-۱۹ کمک خواهد کرد. پاندمی ویروس کرونا دورنمای اقتصاد کلان کوتاه مدت تانزانیا را تضعیف کرده است؛ این کشور با کاهش شدید گردشگران، فشار بودجه و پیش بینی مبنی بر افت تولید ناخالص داخلی از بالای ۶ به ۴ درصد در سال مالی جاری و ۲.۸درصد در سال مالی آتی مواجه شده است.

«تائو ژانگ» معون صندوق بین المللی پول بدنیال تشکیل جلسه با هیات اجرایی در بیانیه ای اعلام کرد: پاندمی کووید-۱۹ آثار اقتصادی شدیدی روی تانزانیا گذاشته است و این کشور را به شکلی ویژه نیازمند توازن پرداخت بدهی است.

مقامات تدابیری را در راستای مهار کرونا اتخاذ کرده و مانع تعطیلی اقتصاد شده اند و نسبت به خطر افزایش آلودگی و ابهام پیرامون پاندمی گوش به زنگ هستند. تسهیلات بخشودگی بدهی صندوق بین اللمللی پول با آزادسازی منابع دولتی به رسیدگی و مدیریت پاندمی کمک خواهد کرد.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 

 

ارسال نظر