کدخبر: ۱۲۸۴۵

تعداد مشاغلی که در آمریکا به خاطر کاهش تقاضای نفت در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا از دست رفته، به بیش از ۸۴ هزار نفر رسیده است.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از ورلد اویل، تحقیقات انجمن خدمات و تجهیزات نفتی (PESA)  نشان می‌دهد اشتغال در بخش تجهیزات و خدمات میادین نفتی آمریکا حدود 15 هزار شغل در ماه مه کاهش یافته است. به این ترتیب، تعداد مشاغلی که به خاطر کاهش تقاضای نفت در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا در آمریکا از دست رفته، به بیش از 84 هزار می رسد. اشتغال در بخش تجهیزات و خدمات میادین نفتی 105 هزار شغل نسبت به ماه مه 2019 پایین آمده و حالا در پایین ترین حد از 2016 قرار دارد.

  تخمین زده می شود اشتغال در بخش تجهیزات و خدمات میادین نفتی در آمریکا از 764189 در ماه فوریه به 679281 در ماه مه رسیده باشد یعنی یک کاهش 11.1 درصدی. کاهش اشتغال در آوریل بیشترین رقم را داشته و 59666 شغل در این ماه از دست رفته است.

 اشتغال در این بخش 13.5 درصد به صورت سالانه هم پایین آمده و از 785106 شغل در ماه مه 2019 به 679281 در 2020 رسیده است.

 تحلیلگران صنعتی تخمین می زنند به خاطر ادامه کاهش تولید در صنعت نفت و گاز در نتیجه بسته شدن چاه ها، روند کاهش اشتغال در این بخش در ماههای آینده ادامه داشته باشد.

 اکثر شرکت‌های بخش خدمات میادین نفتی 25 تا 50 درصد نیروی کار خود را به مرخصی اجباری فرستاده اند و برخی از بزرگترین شرکتها در این بخش هزاران نفر از کارگران خود را در آینده نزدیک اخراج می‌کنند.

 انجمن خدمات و تجهیزات نفتی نماینده بخش خدمات و تجهیزات میادین نفتی است و شامل شرکت هایی میشود که در زمینه تولید تجهیزات میادین نفتی، حفاری، تکمیل چاه ها و ... فعالیت می کنند. از دست رفتن مشاغل در این بخش زنجیره عرضه انرژی را به خطر می اندازد.

  انتهای پیام/

 

ارسال نظر