کدخبر: ۱۲۸۴۶

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد رشد به ۱۷۲۷ دلار و ۴۹ سنت رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، در حالی که نگرانی ها از وج دوم شیوع کرونا موجب افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده است، قیمت فلز زرد روز جمعه با افزایش همراه بود اما تقویت ارزش دلار و امیدها به ترمیم سریع اقتصادی موجب محدود شدن رشد قیمت شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.26 درصد رشد به 1727 دلار و 49 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز و برای تحویل در ماه اوت با 0.26 درصد رشد به 1735 دلار و 60 سنت رسید.

هرچند میزان درخواست ها برای برخورداری از مزایای بیکاری در آمریکا کاهش یافته است اما روند ترمیم بازار کار این کشور بسیار کند به نظر می رسد. در چین نگرانی ها از موج دوم شیوع کرونا تا حدودی کاهش یافته و یک کارشناس بخش درمان گفته پکن موج اخیر شیوع را تحت کنترل درآورده است.

با این وجود افزایش موارد ابتلا در برخی دیگر از نقاط جهان همچنان موجب تقویت اشتهای سرمایه گذاران به خرید طلا شده و این امر سبب افزایش قیمت فلز زرد گشته است.

موسسه ام کی اس پی ام پی در یادداشتی نوشت: «ریسک های فعلی متوجه ترمیم اقتصاد جهانی به ویژه در رابطه با افزایش اخیر موارد ابتلا به کرونا در آمریکا و چین همچنان یکی از عوامل افزایشی قیمت طلا به شمار می رود. اما خلاء تقاضای فیزیکی احتمالا موجب خواهد شد تا قیمت طلا در آینده نزدیک بین 1700 تا 1750 دلار باقی بماند.»

انتهای پیام/

 

ارسال نظر