کدخبر: ۱۲۸۶۳

تعداد چاه های نفت و گاز آمریکا که اولین نشانه تولید این کشور در آینده است، برای هفتمین هفته پیاپی کاهش یافت و به پایین‌ترین حد رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، در حالی که افزایش قیمت نفت باعث شده برخی تولیدکنندگان فعالیت‌های حفاری خود را دوباره آغاز کنند، شرکت های انرژی آمریکا و کانادا تعداد چاه های فعال نفت و گاز خود را به پایین‌ترین حد رساندند. 

 تعداد چاه های نفت و گاز آمریکا که اولین نشانه تولید این کشور در آینده است، برای هفتمین هفته پیاپی کاهش یافت و به پایین‌ترین حد رسید. طبق گزارش شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز، تعداد چاه‌های نفت و گاز آمریکا در هفته منتهی به نوزدهم ژوئن 13 حلقه کم شده و به 266 رسیده است یعنی 701 چاه یا 72 درصد کمتر از همین زمان در سال گذشته.

 تعداد چاههای نفت آمریکا 10حلقه در این هفته کاهش یافته و به 189 رسیده است که پایین‌ترین رقم از ژوئن 2009 است. تعداد چاه های گاز این کشور سه حلقه پایین آمده و به 75 رسیده است.

بیش از نیمی از کل چاههای نفت آمریکا در حوزه پرمین وست تگزاس و شرق نیومکزیکو قرار دارند. تعداد چاه های نفتی در این منطقه پنج حلقه در این هفته پایین آمده و به 132 رسیده است.

طبق اطلاعات بیکر هیوز، در کانادا تعداد چاه های نفت و گاز 4 حلقه در این هفته پایین آمده و به پایین‌ترین حد 17 رسیده است. یعنی 186 حلقه چاه معادل 86 درصد کمتر از سال گذشته در همین زمان.

 علیرغم اینکه قیمت نفت خام آمریکا هنوز هم به خاطر کاهش تقاضا در اثر همه گیری ویروس کرونا 35 درصد کمتر از آغاز سال جاری میلادی است، ولی 133 درصد طی هشت هفته گذشته افزایش یافته و به 39  دلار در هر بشکه رسیده است.

 انتظار می رود تولیدکنندگان شیل آمریکا تا پایان ژوئن حدود یک چهارم کاهش تولید خود از آغاز همه گیری کرونا را، بازگردانند.

 برخی تحلیلگران می گویند قیمت بالاتر نفت شرکت های انرژی را تشویق می‌کند روند تعطیلی چاه‌های نفتی را کند کرده و فعالیت در برخی از آنها را از سر بگیرند.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر