کدخبر: ۱۲۸۹۸

یک کارشناس بازار سرمایه روند صعودی قیمت ارز و تأثیر آن بر روی بازار سرمایه را مثبت خواند و گفت: افزایش نرخ ارز، صد در صد منجر به رشد بازار سرمایه می شود و برای بورس یک خبر نسبتأ خوب تلقی می شود.

علی صادقین کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با اقتصاد نگار در خصوص روند صعودی شاخص بورس طی چند روز اخیر اظهار داشت: با توجه به فاکتورهایی مثل رشد قیمت دلار و سامانه نیما، رشد تورم و ورود نقدینگی حقیقی ها به بازار سرمایه، روند کلی بورس صعودی است و از طرفی ممکن است فشار عرضه ها زیاد شود و اگر اصلاحی هم وجود داشته باشد، خیلی جزئی خواهد بود.

وی افزود: من انتظار دارم گزارش سه ماهه اول شرکت ها به ویژه در حوزه فلزات، شیمیایی و فرآورده های نفتی، با توجه به رشد نرخ ارز و رشد فروش، روند مثبتی باشد.

صادقین در پاسخ به اینکه در چند روز آینده شاخص بورس وارد کانال یک میلیون و سیصد هزار واحد می شود گفت: احتمال رسیدن به این عدد وجود دارد چرا که ممکن است عده ای از افراد سیر سود داشته باشند ولی در مجموع چیزی که در بورس اهمیت دارد روند میان مدت و هفته های آتی است.و بنده روند هفته های آتی بورس را مثبت پیش بینی می کنم.

این کارشناس بورس روند صعودی قیمت ارز و تأثیر آن بر روی بازار سرمایه را مثبت خواند و افزود: افزایش نرخ ارز، صد در صد منجر به رشد بازار سرمایه می شود و برای بورس یک خبر نسبتأ خوب تلقی می شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر