کدخبر: ۱۲۹۴۳

بانک آمریکا پیش بینی کرد متوسط قیمت نفت خام برنت در ۲۰۲۰ برابر با ۴۳.۷۰ دلار در هر بشکه باشد و در ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به ترتیب تا ۵۰ و ۵۵ دلار در هر بشکه افزایش یابد


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، شرکت خدمات مالی و بانکداری «بانک آمریکا» پیش بینی می کند با بهبود تقاضای نفت به خاطر برداشته شدن تعطیلی های ناشی از همه گیری ویروس کرونا، کاهش عرضه نفت به خاطر قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس و کاهش هزینه های سرمایه ای تولید کنندگان، قیمت نفت در سال جاری میلادی و سال آینده افزایش یابد.

 این بانک‌ پیش بینی می کند متوسط قیمت نفت خام برنت در 2020 برابر با 43.70 دلار در هر بشکه باشد. این رقم بالاتر از 37 دلاری است که قبلا پیش بینی شده بود. بانک آمریکا متوسط قیمت نفت را برای 2021 و 2022 به ترتیب 50 و 55 دلار در هر بشکه پیش‌بینی می‌کند.

 این بانک آمریکایی انتظار دارد میانگین قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در سال جاری میلادی 39.70 دلار در هر بشکه باشد،  در حالیکه قبلا 32 دلار پیش بینی شده بود. متوسط قیمت نفت آمریکا برای سال های 2021 و 2022 به ترتیب 47 و 50 دلار در هر بشکه پیش‌بینی شده است.

 این بانک آمریکایی طی یادداشتی اعلام کرد با ورود به سال آینده میلادی، تقاضا برای حمل و نقل با سرعتی بیشتر از آنچه قبلا تخمین زده می‌شد افزایش می یابد.

« ما همچنین انتظار داریم ائتلاف اوپک و متحدانش عرضه نفت را بیش از آنچه 3 ماه پیش تخمین می زدیم، پایین بیاورند».

 نفت برنت در روز دوشنبه 42.17 دلار در هر بشکه معامله شد و قیمت نفت خام آمریکا به 39.54 در هر بشکه رسید.

 بانک آمریکا انتظار دارد بازار نفت در نیمه دوم 2020 با 2.5 میلیون بشکه در روز کمبود مواجه شود و این رقم در 2021 تا 1.7 میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

این بانک آمریکایی اعلام کرد پیش بینی های خوش بینانه آن در صورت افزایش تولید یا آغاز موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا با چالش مواجه می شوند.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر