کدخبر: ۱۳۰۳۰

شرکت نفت آمریکایی اکسیدنتال پترولیوم تخمین می زند ارزش سرمایه های آن ۶ میلیارد دلار کاهش یافته باشد و پس از پرداخت مالیات در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، خسارت آن به ۹ میلیارد دلار برسد.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از اویل پرایس، شرکت نفت اکسیدنتال پترولیوم انتظار دارد پس از پرداخت مالیات، 9 میلیارد دلار از سرمایه های نفت و گاز خود را در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به خاطر سقوط قیمت نفت از دست بدهد.

 اکسیدنتال پترولیوم مانند سایر شرکت‌های نفتی در سراسر دنیا با قیمت پایین نفت و گاز دست و پنجه نرم می کند. سقوط قیمت نفت بر ارزش ذخایر نفت و گاز اثبات شده و اثبات نشده این شرکت تاثیر گذاشته است.

این شرکت اعلام کرد:« کاهش ارزش سرمایه های ما مربوط می‌شود به دوره طولانی کاهش قیمت نفت که نتیجه سقوط تقاضا ناشی از تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر اقتصاد جهان است».

اکسیدنتال پترولیوم در حال حاضر تخمین می زند ارزش سرمایه های آن 6 میلیارد دلار کاهش یافته باشد و پس از پرداخت مالیات در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، خسارت آن به 9 میلیارد دلار برسد. این شرکت هشدار داد اگر قیمت پایین نفت و شرایط فعلی اقتصاد کلان جهان ادامه داشته باشد، انتظار کاهش بیشتر ارزش سرمایه هایش را دارد.

این شرکت همچنین هشدار داد اگر شرایط فعلی بازار ادامه یابد، نمی تواند واگذاری سهام خود را در زمان مناسب تکمیل کند.

اکسیدنتال پترولیوم در اوایل همین ماه اعلام کرد قصد دارد برای کاهش بار بدهیهایش، سرمایه های نفت و گاز خود را در عمان بفروشد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر