کدخبر: ۱۳۰۴۴

صندوق بین‌المللی پول یک وام جدید ۵.۲ میلیارد دلاری برای مصر در نظر گرفته که بازپرداخت آن از یکسال بعد آغاز می شود.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از رویترز، صندوق بین‌المللی پول در روز جمعه اعلام کرد هیات اجرایی آن یک وام جدید 5.2 میلیارد دلاری برای مصر در نظر گرفته  که بازپرداخت آن از یکسال بعد آغاز می شود. صندوق بین المللی پول با این وام به مصر کمک می کند با همه گیری ویروس کرونا مقابله کرده و بودجه خود را متعادل سازد.

 صندوق بین‌المللی پول در طی بیانیه ای اعلام کرد این برنامه به مقامات مصر کمک می کند دستاوردهایی را که طی چهار سال گذشته به دست آورده اند حفظ کرده، هزینه های بهداشتی و اجتماعی برای حمایت از گروههای آسیب پذیر را حمایت کنند و اصلاحات ساختاری مهمی را به راه اندازند.

 این وام 5.2 میلیارد دلاری علاوه بر 2.8 میلیارد دلاری است که صندوق بین‌المللی پول یک ماه پیش برای کمک به مصر تصویب کرده بود. در آن زمان هم مقامات این نهاد بین المللی اظهار داشتند که مصر نیاز به کمک بیشتری دارد.

به گفته صندوق بین‌المللی پول، مصر قبل از شیوع ویروس کرونا یکی است بازارهای نوظهوری بود که رشد سریعی داشت ولی آسیب های داخلی و جهانی همه گیری ویروس کرونا دورنمای اقتصاد این کشور را تیره و تار کرده است.

 طبق گزارش دانشگاه جان هاپکینز، تا حالا بیش از 61 هزار مورد  ابتلا به ویروس کرونا در مصر شناسایی شده و بیش از 2500 نفر جان خود را از دست داده اند.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر