کدخبر: ۱۳۰۴۶

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۴۳ درصد رشد به ۱۷۷۱ دلار و ۲۹ سنت رسید.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از رویترز، در حالی که تداوم گسترش ویروس کرونا در جهان و جهش بی سابقه موارد شیوع در آمریکا موجب کاهش اشتها برای ریسک پذیری و بالا رفتن تقاضا برای سرمایه گذاری امن در بازار طلا شده است، قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش بود و سومین رشد هفتگی متوالی را به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 0.43 درصد رشد به 1771 دلار و 29 سنت رسید. قیمت طلا در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه اوت نیز با 0.55 درصد رشد به 1780 دلار و 30 سنت رسید.

باب هابرکورن تحلیلگر ارشد بازار طلا در موسسه آر جی او فیوچرز گفت: «به دلیل افزایش فعلی موارد ابتلا به کرونا سرمایه گذاران نگران شده اند و ضمن خارج کردن سرمایه ها از بازارهای پرریسک نظیر بازار بورس به سمت بازارهایی نظیر بازار طلا و اوراق قرضه سرازیر شده اند.»

شاخص های اصلی بورس وال استریت دیروز شاهد کاهش بود و میزان سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا به پایین ترین رقم از اوایل ماه ژوئن رسید. تعداد موارد ابتلا به کرونا در آمریکا در یک روز به بالاترین میزان از ابتدای شیوع این بیماری رسید.

قیمت طلا در این هفته 1.4 درصد رشد داشت اما در انتهای هفته نسبت به بالاترین رقم از اکتبر 2012 که در روز چهارشنبه به ثبت رسیده بود کاهش داشت. شاخص ارزش دلار، دیگر دارایی امن که رقیب طلا به شمار می رود نیز به دلیل افزایش موارد ابتلا به کرونا شاهد افت مشابهی بود.

بیش از 9.62 میلیون نفر در سراسر جهان تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «طلا در حال رسیدن به سطح 1800 دلار است... عوامل فنی بازار طلا بسیار قوی هستند زیرا موارد ابتلا به کرونا همچنان بالاست و هنوز خبری از کشف واکسن نیست. از سوی دیگر بانک های مرکزی در حال ارائه بسته های محرک اقتصادی برای مهار تبعات کرونا هستند.»

انتهای پیام/

 

ارسال نظر